View Single Post
  #689 (permalink)  
Vechi 21 sep 2010, 10:45:51
Florea Andreea's Avatar
Florea Andreea Florea Andreea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2010
Locaţie: Cugir/Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 174cm, 66kg
Mesaje: 897
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Diana, numai acum am apucat sa intru si sa citesc ce ai scris. Sper ca te-ai descarcat un pic in timp ce scriai si ca te simti mai bine azi.
Eu am descoperit, din pacate, ca uneori si prietenii de multi ani nu sunt prieteni [mai aveam o prietena, de vreo 10 ani, care pe langa faptul ca a uitat de ziua mea, ma barfea la altii, asta am aflat de la iubitul meu, caruia i-a zis un prieten de-al lui, ma rog, am trecut peste]...ne asteptam la multe lucruri de la unele persoane si cand vine vorba sa le arate ramanem dezamagiti...Cand am plecat de acasa anul trecut, iubitul meu mi-a spus sa imi iau ramas bun de la prietenii mei, ca mai devreme sau mai tarziu[cum a patit si el], se schimba situatia intre noi...nu l-am crezut si rau am facut...dar pt tine si prietena ta nu e prea tarziu inca...daca vorbesti foarte direct cu ea si o confrunti, asa cum ti-am zis si mai sus....cred , mai presus de toate, in comunicare si sinceritate...sunt solutia multor lucruri.
In ceea ce priveste timpul pe care o sa il petreci departe de iubitul tau...stiu ca va fi foarte greu, mai ales ca nu esti obisnuita cu asta, ...dar incearca sa te gandesti la momentul reintalnirii...ce frumos va fi...prima zi in care sunteti iar impreuna...momente de genul asta reconfirma toate sentimentele dintre 2 oameni...
Stiu ca de multe ori, deci om fi destepte sau cu mot in frunte, suntem respinse din cauza greutatii....si inca cum...mai ales ca lumea e plina de prosti care nu inteleg...dar sunt si oameni care nu judeca lucrurile astea, care vad dincolo de kg...si pana la urma, oricate kg am avea, cu oameni de genul asta trebuie sa ne inconjuram. Si eu vreau "social acceptance"...si nu mint, e unul din motivele pt care vreau sa slabesc....pt ca pur si simplu sa nu imi mai pese...la mine e mai greu, ca sunt si urata [orice mi-ar zice oricine, am oglinda si sunt realista, deci shush], dar tu ai o fata foarte frumoasa si o sa iti fie din ce in ce mai usor...Dar, ma repet, oamenii cu care merita sa te inconjori sunt cei carora nu le pasa de aspectul asta...si sunt destui...de exemplu, multa lume mi-a zis [si stiu si eu asta] ca iubitul meu e un "bunoc"[]...cum am pus eu mainile pe el?...prin personalitate.

Deci capul sus Diana, toate trec...si un drum mai greu e un semn ca finalul va fi mai frumos.
__________________
Jurnal Flower-drumul catre blugi largi
Ask not for a lighter burden, but broader shoulders.