View Single Post
  #69 (permalink)  
Vechi 13 nov 2010, 12:46:41
oann's Avatar
oann oann este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 dec 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Date: 165cm, 78kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de Vuvuzela (Oana)

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
meniu suna bine
si faptul ca ai gustari imi place

legat de sport:d eu de ex knd merg sa fac baie:(cum am cada) pana se aduna apa fac abdomene
seara ...uneori mai fac start walking zumba...tae-bo depinde ai putea incerca si tu..eu am inceput cu 10 min
in timp vei dori sa faci mai multa fara sa te simtit presata de "trebuie sa fac sport ca sa slabesc"
si nu uita ca sportu inseamna si sanatate
ai perfecta dreptate! fitness nu imi place,si nici nu imi trebuie pt ca am musculatura pusa la punct ,pe sub slaninutza(stiu,pot face doar cardio,dar e plictisitor ), aerobicul ma plictiseste, doar tae-bo mi se pare cel mai eficient si antrenant si distractiv

zumba nu am incercat inca.....promit sa incerc,doar sa imi gasesc o sala aproape de casa

in rest,sunt toata ziua sunt cu fundul in masina,nu am alta optiune .....DAAAAR,zilnic urc 5 etaje pe scari,si cateodata nu doar odata pe zi
oann, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1738 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1221 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]