View Single Post
  #69 (permalink)  
Vechi 21 dec 2011, 23:12:29
yana42's Avatar
yana42 yana42 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 nov 2011
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 160cm, 68kg
Mesaje: 588
Aprecieri acordate: 17
Am fost apreciat(a) de 33 ori in 27 mesaje
Arrow Re: Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …

Citat:
Anterior postat de Alynuta Vezi mesajul

Nu stiu cum vei rezista la atatea bunatati pregatite de mama ta,important e sa nu facem abuz,cum am facut eu zilele trecuteVa fi greu , dar sunt sarbatori si vom vedea dupa care cu cat vine in plus
Eei ...până să ajung la mama acasă, am comis-o eu, acasă la mine! Adică la servici!...că am terminat concediul...
M-am dus la muncă ieri şi fina mea (o colegă) ...a tăiat purcelusul şi ...mi-a adus ŞORICI..că ştia că-s tare pofticioasă...şi puţină şunculiţă... afumată de ea ... ŞI-AM MANCAT.... ŞI-AM MANCAT CU PAINE ALBĂ!
Doamne că tare bune au fost! ...
Tocmai ce se clintise şi cântarul meu ... mă pregăteam să schimb tiker-ul
Cred că nu mă mai cântăresc anul ăsta...Ce rost are să-mi stric cheful aşa singură...
AAAA să vă spun una taaare!
Astăzi a venit în vizită la servici un fost coleg ...nu ne mai văzusem de vreo ... 5 luni cred şi se tot uita aşa... atent la mine ...era f serios, îngrijorat chiar...
Când s-a mai eliberat zona ...mă duc şi-l întreb.. Zii ce-ai pe suflet...că se vede de la o poştă că ai guşa plină...
Bineînţeles începe cu repertoriul de rigoare...Vroiam să te întreb ceva, dar nu te superi pe mine...că nu prea îndrăznesc...dar tu eşti bolnavă?? ...că ai slăbit rău ! ...şi la faţă te-ai subţiat!...
Doamne... îmi venea să-l pup! Ne-am înţeles bine mereu... dar astăzi mi-a fost tare drag de el!
Săracu era tare nedumerit de ce eram aşa fericită!... nici dacă vroia nu putea să-mi facă un compliment mai frumos!...
Şi uite aşa ZIUA AIA NASOALĂ prin care mă pregăteam să trec PLINĂ DE VINOVĂŢIE şi FURIOASA pe LĂCOMIA MEA ...s-a transformat într-o zi SUUUPERBĂ!
Şi... să mai spunem că nu contează ATITUDINEA...altfel AM PRIVIT LUMEA DUPĂ AIA...
M-am dus la şef la semnat cu nişte documente şi m-a refuzat că avea treabă...trebuia să plece...şi m-a cam dat afară... După care, pleacă din sediu şi ne sună să ne roage să împodobim bradul... Şi-am avut o presimţire că ne pregăteşte ceva! Aşa că ne-am mobilizat şi până să vină el din oraş...
am împodobit bradul, cu toţi colegii şi am ascultat colinde... şi i-am pregătit şefului o surpriză... i-am cumpărat un cadou frumos (ceva simbolic...) într-o cutie mare cu o fundă roşie ...şi i l-am pus sub brad...
Şi a venit şi MOSUL cu daruri multe pentru noi... şi mare i-a fost mirarea când a găsit cadoul lui... Chiar a fost surprins ! nu se aştepta deloc! Ne-a adus Crăciuniţe...în ghiveci şi şampanie cu eticheta personalizată...
A fost suuper! Ne-am bucurat cu toţii ...aşa, ca ăia mici!
Deci zilele astea nu o să mai mă stresez!
Adică anul ăsta! Vreau să mă bucur de sărbători!...
Vă doresc zile frumoase!
__________________
Jurnal yana42 - Cât de plăcut o fi, să FII SLABUTĂ ??? …
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...tae-10621.html
yana42, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1504 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de yana42; 21 dec 2011 at 23:14:35.