View Single Post
  #693 (permalink)  
Vechi 01 iun 2011, 12:03:16
cora's Avatar
cora cora este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: mures, Romania
Date: 170cm, 93kg
Mesaje: 610
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Citat:
Anterior postat de tinatin Vezi mesajul
Buna fetelor!

Dupa multe incercari nereusite de a slabi, am reluat ideea , de data asta trecand de la infometare la faza in care incerc sa manac cat mai sanatos , cat mai la ore exacte si tot tacamul.

Cam de o luna mananc doar salata de legume (rosii ardei castraveti ceapa varza etc), carne de pui fiarta sau la gratar, supa de legume sau de pui, branza , iaurt si cereale. Exceptie fac weekend-urile cand mi-am permis o prajiturica sau o carnita de porc sau un carnacior sau niste cartofiori, dar fara paine , fara prajeli si mai stiu eu ce. Normal pana aici (zic eu). De la 116 am ajuns la 111. Problema e ca de 2 saptamani ma confrunt cu o stagnare ca sa zic asa si cu o mica dilema: sub 110 nu resusesc sa scad deloc si abia o data la 2 zile reusesc sa merg la toaleta. Beau zilnic cam 2 litri de lichid (apa cafea ceai de musetel, supa) si merg pe jos in fiecare zi cel putin o ora. Sincer mi-e putin teama sa ma inscriu la un club de aerobic pana nu ajung macar la 100kg.

In fine, problema care ma alarmeaza este mai mult faptul ca nu "ies" la timp, fiind si "bucuroasa" detinatoare a unui colon mai problematic (reactioneaza la suparari frecvente). M-as bucura sa stiu daca s-a mai confrumtat cineva cu asa ceva dar mai ales daca a rezolvat situatia in vreun fel.

Meniu aproape zilnic : dimineata : 8:30 - 2 mere sau 1 cana de iaurt cu cereale
pranz:1:30 - salata de legume cu sau fara branza sau carne
- sau ciroba de legume sau carne pui
seara: 6:00 - salata de legume cu carne de pui sau branza sau oua
dupa 8:30 - iaurt sau branza cu o rosie etc(ma culc pe la 12:30 si ma trezesc la 7:30)
buna tinatin,
eu as inversa putin masa, adica dimineata as consuma mai multe calorii, iar seara putin spre nimic.....asta e parerea mea, dar tu faci cum consideri ca e mai bine pt tine...
in rest...bun venit in club si te asteptam cat mai des pe aici la povesti...


si ca sa raspund si la intrebarea pe care ai pus-o, da eu am perioade cand stagnez, dar daca imi vad de dieta si nu sar calul, bag si putina miscare in plus, atunci incepe sa coboare din nou cantarul...de ex luna aceasta am scapat doar de 2 kg, dar e ok, mai bine incet dar sa cobor, decat deloc.
__________________
Jurnal Cora
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...-cora-158.html

"Ce ma surprinde cel mai mult la umanitate? Omul. Isi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi isi sacrifica banii pentru a-si recupera sanatatea. Apoi este atat de nerabdator cu gandul la viitor incat nu se bucura de prezent. Rezultatul este ca nu traieste in prezent, dar nici in viitor. Traieste de parca n-ar muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait". Dalai Lama


Răspuns cu citat