View Single Post
  #6951 (permalink)  
Vechi 09 nov 2010, 16:47:58
joanne's Avatar
joanne joanne este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 nov 2010
Locaţie: Paris, Franta
Vârsta: 35
Date: 163cm, 61kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg

M-am gandit ca inainte de a tine dieta suedeza ar fi bine sa mananc alimente cu un continut caloric mai scazut, ca sa nu imi fie greu dupa aceea. Uitandu-ma la meniurile voastre, nu mi s-a parut ca am exagerat.

Iata ce am papat ieri:

- un mar, o banana, o portocala
-un bol de supa (care avea cam 200 de calorii, pentru ca era cu taitei)
-1 felie foarte subtire de jambon, 1 rosie, 50 de grame de branza si cam un sfert de ardei gras
Bineinteles, crutoanele.....Si am mai baut si apa si suc de portocale.

Eu eram o impatimita a dietelor prin liceu, cand ajunsesem la un moment dat la 48 de kg, dar pentru asta a fost nevoie de o vara intreaga in care nu mancam decat un bol de supa de rosii pe zi....Si cate 30 de minute de pilates+bicicleta....

Dupa toate astea incepusem sa am probleme cu stomacul, asa ca la un moment dat devenisem oarecum dezgustata de diete si am renuntat.....Pe de o parte mi-as dori sa mai am determinarea de atunci si sa reusesc sa ma controlez, dar am mai crescut si imi dau seama ca am nevoie de o dieta sanatoasa.

Cu ce credeti ca am gresit ieri?
joanne, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1554 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1037 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 263 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]