View Single Post
  #699 (permalink)  
Vechi 12 apr 2012, 23:52:44
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Pffff... 2000 de calorii e floare la ureche Nici nu vreau sa ma gandesc cate calorii am atins eu - probabil vreo 4000 pe zi
Dar gata! De azi sunt din nou pe baricade. S-a terminat si cozonacul - ultima ispita - Doamne ce pufos si bun a fost! De restul mancarii eram deja satula. Pur si simplu de dimineata am aruncat tot ce mai era ispititor la gunoi. N-am avut nici un regret.
Eu daca as fi muncit de Pasti cred ca era mult mai bine pentru mine Deci daca o sa am si eu sansa sa mai muncesc vreodata in viata asta o sa ma ofer sa muncesc de sarbatori
4000, Chris?Crezi?Si sa nu imi psui ca Pastele nostru nu il petreci?Sau esti catolica? Sper sa nu te supere intrebarea, desi nu ar avea de ce:d
Sa stii ca asa m-am gandit si eu, pe de-o parte e mai bine ca lucrez, o sa reusesc sa fiu cumpatataDar pe de alta parte...gandul meu la parinti,acasa, la iubi...

Stai tu linistita, va veni si timpul cand vei lucra...Nu iti pierde speranta, nu stii cand sare iepurele...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]