Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #691 (permalink)  
Vechi 12 apr 2012, 04:14:42
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Ah, pentru mine e chiar bine ca e miercuri cu cat mai departe de pacatele alimentare cu atat mai bine De abia astept sa va aud pe voi fetele cum v-ati descurcat de Paste Eu clar am cazut in capcana Dar imi revin. Ah, as manca numai legume acum. Daca mai vad vreo mancare grasa cred ca lesin.
Tu ce mai faci? Cum a fost la ai tai?
Buna, Chris!Eu sunt convinsa ca voi trece cu bine de data asta de Pasti SUnt increzatoare ca stiu sa spun stop cand trebuie si ca o sa ma mentin.Am de gand ca in ziua de Pasti sa nu depasesc 2000 de calorii, sunt multe stiu,dar sunt putine daca stai sa te gandesti cate preparate am eu si cat ar trebui s amananc din fiecare pt a ma incadra in nr.asta Duminica imi pica liber la sport deci ma bucur si de odihna dupa serviciu,iar de luni,desi tot sarbatoare e, reiau sportul,de urgenta!

La parinti am fost in weekend, de florii.Tare bine a fost...As mai fi ramas, dragii de ei, au incercat sa imi fac toate poftele, pacat ca eu ii tot refuzamAm stat de vorba destul de mult, am petrecut timp impreuna, acum o sa ii vad dupa Pasti, pe 19-20,cand voi fi libera
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #692 (permalink)  
Vechi 12 apr 2012, 10:09:53
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Chrisule nu te mai stresa ca ai mancat un pic mai mult si mai nedietetic de pasti, ai si vointa si meatbolism bun, sigur nu te va afecta un mic exces Cred ca esti singura de pe site la care acul cantarului merge numai spre stanga

Noi de obicei sarbatoream pastele de 2 ori ca familia sotului sunt ortodocsi. Nu ca am fi noi foarte religiosi dar e fain sa ne rasfatam de doua ori Numai ca anul asta cred ca o sa fie zero sarbatoriri, ca de pastele catolic am fost bolnava iar de cel ortodox ne mutam

Noi suntem tot asa, cu un picior intr-o casa si cu un picior in alta, au venit o parte din mobile dar inca n-au venit "hvitevarer" deci mai avem un pic de asteptat pana ne mutam chiar de tot, dar oricum am reusit sa ducem o mare parte din lucruri, acum suntem ca in calatorie, cu un geamantan de haine in dormitor, ca am golit dulapul
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
  #693 (permalink)  
Vechi 12 apr 2012, 13:55:31
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


Buna, Chris!Eu sunt convinsa ca voi trece cu bine de data asta de Pasti SUnt increzatoare ca stiu sa spun stop cand trebuie si ca o sa ma mentin.Am de gand ca in ziua de Pasti sa nu depasesc 2000 de calorii, sunt multe stiu,dar sunt putine daca stai sa te gandesti cate preparate am eu si cat ar trebui s amananc din fiecare pt a ma incadra in nr.asta Duminica imi pica liber la sport deci ma bucur si de odihna dupa serviciu,iar de luni,desi tot sarbatoare e, reiau sportul,de urgenta!

La parinti am fost in weekend, de florii.Tare bine a fost...As mai fi ramas, dragii de ei, au incercat sa imi fac toate poftele, pacat ca eu ii tot refuzamAm stat de vorba destul de mult, am petrecut timp impreuna, acum o sa ii vad dupa Pasti, pe 19-20,cand voi fi libera
Pffff... 2000 de calorii e floare la ureche Nici nu vreau sa ma gandesc cate calorii am atins eu - probabil vreo 4000 pe zi
Dar gata! De azi sunt din nou pe baricade. S-a terminat si cozonacul - ultima ispita - Doamne ce pufos si bun a fost! De restul mancarii eram deja satula. Pur si simplu de dimineata am aruncat tot ce mai era ispititor la gunoi. N-am avut nici un regret.
Eu daca as fi muncit de Pasti cred ca era mult mai bine pentru mine Deci daca o sa am si eu sansa sa mai muncesc vreodata in viata asta o sa ma ofer sa muncesc de sarbatori
__________________
De vorba cu Mr. J
  #694 (permalink)  
Vechi 12 apr 2012, 14:13:02
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Chrisule nu te mai stresa ca ai mancat un pic mai mult si mai nedietetic de pasti, ai si vointa si meatbolism bun, sigur nu te va afecta un mic exces Cred ca esti singura de pe site la care acul cantarului merge numai spre stanga

Noi de obicei sarbatoream pastele de 2 ori ca familia sotului sunt ortodocsi. Nu ca am fi noi foarte religiosi dar e fain sa ne rasfatam de doua ori Numai ca anul asta cred ca o sa fie zero sarbatoriri, ca de pastele catolic am fost bolnava iar de cel ortodox ne mutam

Noi suntem tot asa, cu un picior intr-o casa si cu un picior in alta, au venit o parte din mobile dar inca n-au venit "hvitevarer" deci mai avem un pic de asteptat pana ne mutam chiar de tot, dar oricum am reusit sa ducem o mare parte din lucruri, acum suntem ca in calatorie, cu un geamantan de haine in dormitor, ca am golit dulapul
Nu ma stresez pentru ca am mancat ca un porcusor Imi asum consecintele care nu sunt prea imbucuratoare Dar asta e. Deja am facut-o, nu mai am ce sa fac - nu sunt si nici nu voi putea sa fiu genul care sa isi puna degetul in gat sa dea afara tot ce a mancat Desi de data asta poate se merita
Eu zic sa nu-ti para rau ca nu ai sarbatorit pastele Uita-te la mine si vei intelege si de ce Dar de ce ai fost bolnava? Ce s-a intamplat? Esti ok acum?
Pai vad ca ati avansat cu mutatul. E super bine. Stiu cum e cu mutarile astea - sunt tare obositoare. Si desi la prima privire zici ca nu sunt multe lucruri de mutat cand te apuci sa impachetezi fiecare chitibus in parte parca nu se mai termina - nici nu iti vine sa crezi cat ai adunat. Sotul meu e super satul de mutari. A zis ca el nu se mai muta decat in casa proprie Dar prevad ca daca intru la facultate si primim loc la camin o sa il conving sa ne mutam, pentru ca mie nu imi place deloc casa unde stam - dar am facut un compromis pentru ca era ieftina chiria.
__________________
De vorba cu Mr. J
  #695 (permalink)  
Vechi 12 apr 2012, 14:23:49
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Fetele azi, desi nu e zi de cantar (ar trebui sa astept pana sambata) mi-am facut curaj sa masor pagubele . Rezultatul: 66 de kg , un plus de 1.2 kg Porcusorul isi va primi pedeapsa prin modificarea tickerulul de data asta spre stanga (prima data si sper ca si ultima).
Acuma am o intrebare pentru voi cele cu experienta. Daca reduc numarul de calorii sub 1000 doar doua sau trei zile maxim ca sa scap de excesul asta, credeti ca o sa imi obisnuiesc metabolismul asa? Stiti ca nu sunt de acord cu reducerea drastica a caloriilor si ca sunt pentru o dieta super echilibrata - cred ca am spus asta de suficient de multe ori ca sa stiti ca exact asa gandesc. Sau credeti ca daca raman la numarul meu de calorii anterior o sa se duca repede acest surplus avand in vedere ca festinul meu nu a durat "decat" 4 zile? Nu prea stiu ce sa fac ca sa nu fac vreo boacana si sa imi stric toata treaba. Oricum, azi cred ca o sa fiu sub 1000 de calorii ca asa am inceput si nu o sa ma imbuib la cina doar ca sa trec de 1200.
Astept parerile voastre si eventual daca v-ati confruntat cu plusuri la cantar in timpul dietei hipo ce ati facut si care au fost solutiile salvatoare sau chiar greselile ca sa invat din ele
__________________
De vorba cu Mr. J
  #696 (permalink)  
Vechi 12 apr 2012, 14:56:24
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Nu ma stresez pentru ca am mancat ca un porcusor Imi asum consecintele care nu sunt prea imbucuratoare Dar asta e. Deja am facut-o, nu mai am ce sa fac - nu sunt si nici nu voi putea sa fiu genul care sa isi puna degetul in gat sa dea afara tot ce a mancat Desi de data asta poate se merita
Eu zic sa nu-ti para rau ca nu ai sarbatorit pastele Uita-te la mine si vei intelege si de ce Dar de ce ai fost bolnava? Ce s-a intamplat? Esti ok acum?
Pai vad ca ati avansat cu mutatul. E super bine. Stiu cum e cu mutarile astea - sunt tare obositoare. Si desi la prima privire zici ca nu sunt multe lucruri de mutat cand te apuci sa impachetezi fiecare chitibus in parte parca nu se mai termina - nici nu iti vine sa crezi cat ai adunat. Sotul meu e super satul de mutari. A zis ca el nu se mai muta decat in casa proprie Dar prevad ca daca intru la facultate si primim loc la camin o sa il conving sa ne mutam, pentru ca mie nu imi place deloc casa unde stam - dar am facut un compromis pentru ca era ieftina chiria.
Ai vreo consecinta? te-ai ingrasat? Nu cred
Singurul lucru de care imi pare rau e ca n-am facut oua rosii, la mancaruri traditionale oricum nu prea am talent

Nu a fost ceva grav, doar o infectie urinara, dar destul de neplacut cat sa-mi piara cheful de orice pregatiri.

Cu asta ma consolez si eu, cu ideea ca e ultima data cand ma mut.
Tocmai acum am aflat "vestea buna" ikea nu vine pana in 15 mai, deci nu vom avea mobila decat in dormitor si bucatarie pana atunci.

Da, clar mai bine va mutati in camin ca e si ieftin si in centru. Iti tin pumnii pana primesti rezultatul. Si eu astept rezultat acuma pt master, tot in Oslo, ne facem colege
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
  #697 (permalink)  
Vechi 12 apr 2012, 15:12:48
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Fetele azi, desi nu e zi de cantar (ar trebui sa astept pana sambata) mi-am facut curaj sa masor pagubele . Rezultatul: 66 de kg , un plus de 1.2 kg Porcusorul isi va primi pedeapsa prin modificarea tickerulul de data asta spre stanga (prima data si sper ca si ultima).
Acuma am o intrebare pentru voi cele cu experienta. Daca reduc numarul de calorii sub 1000 doar doua sau trei zile maxim ca sa scap de excesul asta, credeti ca o sa imi obisnuiesc metabolismul asa? Stiti ca nu sunt de acord cu reducerea drastica a caloriilor si ca sunt pentru o dieta super echilibrata - cred ca am spus asta de suficient de multe ori ca sa stiti ca exact asa gandesc. Sau credeti ca daca raman la numarul meu de calorii anterior o sa se duca repede acest surplus avand in vedere ca festinul meu nu a durat "decat" 4 zile? Nu prea stiu ce sa fac ca sa nu fac vreo boacana si sa imi stric toata treaba. Oricum, azi cred ca o sa fiu sub 1000 de calorii ca asa am inceput si nu o sa ma imbuib la cina doar ca sa trec de 1200.
Astept parerile voastre si eventual daca v-ati confruntat cu plusuri la cantar in timpul dietei hipo ce ati facut si care au fost solutiile salvatoare sau chiar greselile ca sa invat din ele
Nu, sub 1000 nici un caz, ca organismul imediat sesizeaza starea de "criza" si nu mai consuma mai nimic. Si 1000 e cam putin, dar daca e vorba de 1-2 zile mai treaca-mearga.

In general un surplus de 1 kg aparut in urma unor excese care se intampla extrem de rar se duce de la sine in 1-2 sapt.
Eu m-am trezit cu un plus de 2 kg dupa vacanta, dar acolo dezmatul a durat 10 zile . Partea proasta e ca nici dupa ce m-am intors n-am facut vre-un efort sa dau jos, ci am mancat in medie o jumate de cutie de toffifee pe zi . Si tot am dat jos jumate de kg.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
  #698 (permalink)  
Vechi 12 apr 2012, 23:44:25
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Ai vreo consecinta? te-ai ingrasat? Nu cred
Singurul lucru de care imi pare rau e ca n-am facut oua rosii, la mancaruri traditionale oricum nu prea am talent

Nu a fost ceva grav, doar o infectie urinara, dar destul de neplacut cat sa-mi piara cheful de orice pregatiri.

Cu asta ma consolez si eu, cu ideea ca e ultima data cand ma mut.
Tocmai acum am aflat "vestea buna" ikea nu vine pana in 15 mai, deci nu vom avea mobila decat in dormitor si bucatarie pana atunci.

Da, clar mai bine va mutati in camin ca e si ieftin si in centru. Iti tin pumnii pana primesti rezultatul. Si eu astept rezultat acuma pt master, tot in Oslo, ne facem colege
Wow! Master cu ce specializare? Si o sa muncesti aici? Ca de abia ce v-ati luat apartamentul acolo Eu de abia as astepta sa fim colege
Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Nu, sub 1000 nici un caz, ca organismul imediat sesizeaza starea de "criza" si nu mai consuma mai nimic. Si 1000 e cam putin, dar daca e vorba de 1-2 zile mai treaca-mearga.

In general un surplus de 1 kg aparut in urma unor excese care se intampla extrem de rar se duce de la sine in 1-2 sapt.
Eu m-am trezit cu un plus de 2 kg dupa vacanta, dar acolo dezmatul a durat 10 zile . Partea proasta e ca nici dupa ce m-am intors n-am facut vre-un efort sa dau jos, ci am mancat in medie o jumate de cutie de toffifee pe zi . Si tot am dat jos jumate de kg.
Astazi am mancat de 900 de calorii. Nu am facut foamea, din contra. Doar ca am mancat mai mult legume ca sunt mai putin calorice si chiar le simteam lipsa dupa sarmalele alea.
Daca as fi la mentinere si mi-ai zice ca excesul ala se duce de la sine in 1-2 saptamani nu as fi decat multumita. Dar asa parca nu prea imi convine. Dar acuma mi-am facut-o cu mana mea, deci suport consecintele
Poate o sa mai tin si maine asa in jur de 1000 de calorii dar dupa aia revin la numarul meu ca sincer nu vreau sa mi se obisnuiasca metabolismul asa. Eu nici nu stiu cam in cat timp se obisnuieste corpul cu un anumit numar de calorii... Da oricum, nu vreau sa intind coarda.
__________________
De vorba cu Mr. J
  #699 (permalink)  
Vechi 12 apr 2012, 23:52:44
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Pffff... 2000 de calorii e floare la ureche Nici nu vreau sa ma gandesc cate calorii am atins eu - probabil vreo 4000 pe zi
Dar gata! De azi sunt din nou pe baricade. S-a terminat si cozonacul - ultima ispita - Doamne ce pufos si bun a fost! De restul mancarii eram deja satula. Pur si simplu de dimineata am aruncat tot ce mai era ispititor la gunoi. N-am avut nici un regret.
Eu daca as fi muncit de Pasti cred ca era mult mai bine pentru mine Deci daca o sa am si eu sansa sa mai muncesc vreodata in viata asta o sa ma ofer sa muncesc de sarbatori
4000, Chris?Crezi?Si sa nu imi psui ca Pastele nostru nu il petreci?Sau esti catolica? Sper sa nu te supere intrebarea, desi nu ar avea de ce:d
Sa stii ca asa m-am gandit si eu, pe de-o parte e mai bine ca lucrez, o sa reusesc sa fiu cumpatataDar pe de alta parte...gandul meu la parinti,acasa, la iubi...

Stai tu linistita, va veni si timpul cand vei lucra...Nu iti pierde speranta, nu stii cand sare iepurele...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #700 (permalink)  
Vechi 13 apr 2012, 00:11:58
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


4000, Chris?Crezi?Si sa nu imi psui ca Pastele nostru nu il petreci?Sau esti catolica? Sper sa nu te supere intrebarea, desi nu ar avea de ce:d
Sa stii ca asa m-am gandit si eu, pe de-o parte e mai bine ca lucrez, o sa reusesc sa fiu cumpatataDar pe de alta parte...gandul meu la parinti,acasa, la iubi...

Stai tu linistita, va veni si timpul cand vei lucra...Nu iti pierde speranta, nu stii cand sare iepurele...
Nu stiu, nu am stat sa cantaresc da nu m-as mira. Gandeste-te numai cate calorii are cozonacul. Cred ca in jur de 500.... Si eu daca mancam 4 felii de cozonac .... Cred ca o felie are 100 de grame ca stii cat cantareste cozonacul. Deci 2000 de calorii numai din cozonac Nu ma pune sa imi marturisesc toate pacatele te rog
Nu sunt catolica, desi imi place de ei. Norvegienii sunt luterani si ei au avut pastele weekendul trecut. Si iti dai seama ca asa a avut sotul zilele libere, de Pastele lor. Ei, si noi nefiind asa de religiosi nu am tinut mortis sa sarbatorim o data cu romanii. Nu stiu, e mai ciudat cand esti intr-o tara straina si ei sarbatoresc Pastele in alta zi decat tine - cel putin pentru mine este. Adica e senzatia asta ca ei toti se pregatesc de sarbatoare si tu stai si fluieri, te uiti la soare, iar cand ei au terminat cu sarbatorile te gasesti tu sa sarbatoresti
Oricum, e impropriu spus sarbatorit pentru ca nu am fost la biserica la ei sau nu am facut ceva de genul asta. Pur si simplu am mancat bunatati si am avut niste prieteni la noi. Si daca tot veni vorba nici in Ro nu am mai fost la biserica de ceva timp... Nu o zic asta cu mandrie, din contra. Dar, eu vad lucrurile putin diferit. M-as vedea ca o ipocrita daca as merge acolo doar pentru ca toti ceilalti merg, consider ca lucrurile astea trebuie sa fie mult mai adanci, mult mai bine gandite. Imi plac traditiile foarte mult dar atunci cand traditia inlocuieste credinta consider ca te afli acolo degeaba. Nu stiu... cred ca am o viziune asupra vietii putin diferita. Uneori ma intreb cati, din cei care merg la biserica si respecta toate traditiile astea frumoase, se intreaba care este sensul vietii, iar din astia care isi pun intrebarea asta cati reusesc sa isi raspunda?
__________________
De vorba cu Mr. J
 

Informatii despre slabit
dieta south beach, greutate, inventiva, jurnal, kilograme, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Gabriela-Hai la vorba gabriela09 Arhiva jurnale slabit 18 13 iul 2010 14:22:03
In livada de rodii...de vorba cu Madeleine madeleine Arhiva jurnale slabit 39 14 mai 2010 20:52:22
De vorba cu Anqutz - “Sportul este activitatea preferata…” Slabuta De vorba cu slabutele... 1 22 dec 2009 23:28:49
De vorba cu Dorutza - “M-am inarmat cu multa vointa si ambitie…" Slabuta De vorba cu slabutele... 1 22 dec 2009 23:27:47
De vorba cu Mishutza - “… de data asta, vreau sa fie pe viata slabitul” Slabuta De vorba cu slabutele... 4 24 aug 2009 16:23:10

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole