View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 23 iun 2012, 08:10:29
ladylinda's Avatar
ladylinda ladylinda este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 16 iun 2012
Locaţie: buc, Cipru
Dieta: nimic special... un pic de atentie la cantitati:)
Date: 165cm, 68.5kg
Mesaje: 305
Aprecieri acordate: 23
Am fost apreciat(a) de 47 ori in 32 mesaje
Implicit Re: Intoleranta alimentara

Citat:
Anterior postat de cesi Vezi mesajul
Buna!
Si...mai spariet rau. Cred ca vorbesti serios, nu am nici o speranta?
A trecut aproape o luna si m-am saturat de salata verde cu ardei si orez sau cartof, dovlecel, vanata. Apoi iar de la capat cu legumele astea. Carne de pui, curcan sau porc. Fainoase cat cuprinde si ou. Desert piersica si caise. Si gata cu dezmatul.
Am banuit ca ma duc cam devreme la o luna sa refac testul, dar speram ca poate mai ma capat cu 2-3 legume. Ai dreptate cred ca mai stau, il refac macar la toamna.
Mie nu mi-a spus ca mor sau nu daca mananc ceva ce nu-mi face bine, doar mi-a scris in dreptul lor la care nu am voie ever, sau am voie o data pe luna , sau la 3 saptamani, dar cu specificatia ca pana repet testul sa nu mananc nici cele cu 1 pe luna sau 3 saptamani.
Pe la spital in stare destul de grava am ajuns de cateva ori, dar desteptii nostrii nu au stiut sa-mi zica ce am... Asa ca am stat asa din rau in mai rau pana m-a trimis un cap destept sa fac analiza asta.
Multumesc de informatii si multa sanatate si la marirea listei de alimente permise.


Cu parere de rau ...eu vb f serios...dar hey...nu toata lumea e la fel.
Sint persoane care si-au mai revenit...stiu ca exista o metoda dar tre sa fi foarte atent si sa ai medicatie cu tine la indemina pt orice eventualitate...

Sa zicem ca esti alergic la fasole... maninci timp de 1 saptamina cite o boaba/ zi ...dupa care cresti la 2 boabe... la 3 boabe...etc... dar metoda da si gres...nu stiu ...poate nu e bine sa incerci... poate cel mai bine e sa refaci analize peste ceva timp...

Succes !
Răspuns cu citat