Subiect: Squishy's Diary
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 26 iul 2012, 16:56:13
Olime's Avatar
Olime Olime este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2010
Locaţie: Praga, Cehia
Vârsta: 39
Dieta: Monty
Date: 160cm, 82.8kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 136
Am fost apreciat(a) de 166 ori in 121 mesaje
Implicit Re: Squishy's Diary

Citat:
Anterior postat de Squishy Vezi mesajul
hello! revin dupa 2 ani, rusinata, "cu coada-ntre picioare"... i've let myself go, nu stiu cum am ajuns aici dar am reusit sa ma ingras foooarte mult a fost un an urat pentru mine, tatal meu a murit, si desi nu icnerc sa imi caut scuze...a fost si acela un boost al cresterii mele in greutate..
On a happier note, ma simt foarte motivata acum sa slabesc, mai bine mai tarziu decat niciodata, right?
Ma uit la pozele altor slabute si incerc sa ma ambitionez si visez la ziua cand voi putea sa ma imbrac in ce vreau, sa pot sta relaxata fara sa ma gandesc ca mi se vede burta si etc...
Deocamdata..ma opresc aici, pentru ca e tarziu si planuiesc sa ma trezesc devreme sa fac putin sport inainte de a merge la lucru
Pentru a face o mica prezentare, am 1.68, cam 92 de kilograme(nu imi vine sa cred nici mie cand scriu asta! so depressing)...mediul de viata..sedentar, singura miscare fiind drumul inspre/dinspre lucru cu bicicleta..insa eu sper ca asta se va schimba wish me luck! hugs and kisses
Bine ai venit!!
Imi pare rau pentru pierderea ta si te cred ca a fost un moment trist, prin care din pacate am trecut si eu acum cativa ani...asa ca te inteleg perfect.
Dar acum e bine ca esti hotarata sa iei masuri si forumul asta e numai bun pentru sfaturi si motivari.
Asa cum ti-a sugerat si Cocolina, si eu iti recomand acelasi regim: 3 mese principale si 2 gustari. Asta a functionat cel mai bine si la mine
Poti sa incepi prin a ne scrie ce meniu ai in fiecare zi.

Inca o data bine ai venit si succes!!
__________________
Jurnal Olime
Olime, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2028 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1511 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]