View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 07 mar 2009, 11:46:37
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de cora Vezi mesajul
bianca ai dreptate, chestia asta cu slabitul trebuie privita foarte serios, un mod de viata sanatos si rabdare, foarte multa rabdare...

Cora eu sunt optimista ca numai o anumita perioada trebuie rabdare...apoi lucrurile o sa se rezolve de la sine...observ cum pe masura ce trece timpul unele lucruri nu imi mai provoaca pofta ci mai degraba scarba...uite nu mai stiu exact cand...cred ca saptamana trecuta ...pipam si eu o tigara si ramansa cu obisnuinta veche ..sa beau ceva in timp ce fumez..am pus mana pe paharul prietenului si am baut o gura de fanta...mi-a intors stomacul pe dos (mie chiar imi placea fanta inainte) dar acuma mi s-a parut ca mananc zahar cu lingurita..si de atunci nu m-am mai atins de nici un pahar cu suc...acuma mi se pare atat de normal sa beau apa..si cand mi-e pofta de altceva beau ceai - de visine sau de fructe exotice..eu cu ceaiul verde nu ma impac
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]