Subiect: Jurnal angieee
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 12 mar 2013, 16:26:50
angieee's Avatar
angieee angieee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: nu mai mananc dupa 22:00
Date: 167cm, 51kg
Mesaje: 78
Aprecieri acordate: 96
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 11 mesaje
Implicit re: Jurnal angieee

Citat:
Anterior postat de Ema55 Vezi mesajul
Buna Angie.
Bine ai venit printre noi!
Ma bucur ca ti-ai luat inima-n dinti si ai iesit din umbra incercand sa dialoghezi cu ceilalti membrii ai comunitatii.
Faptul ca ai constientizat ca ai o problema, ti-ai propus sa o rezolvi si ai cerut ajutor reprezinta un prim pas spre solutionarea "temerii" cu care te confrunti. Urmatorul pas trebuie sa fie reprezentat de informare, cunoastere, aprofundare iar ultimul pas, de valorificare a tuturor celor acumulate.
Pentru inceput iti recomand sa lecturezi urmatoarele subiecte:
Ghidul slabitului 100% sanatos
Diete - Slabute.ro
Cu siguranta, vei gasi o cale care sa te ajute in demersul tau de a avea o alimentatie echilibrata si sanatoasa.
Noi vom fi aici sa te indrumam si sa te sustinem.
Iti doresc mult succes in alegerea si urmarea unui plan alimentar pliat necesitatilor tale!

Buna Ema

Multumesc tare mult pentru raspunsul prompt, chiar nu ma asteptam sa fie zarit asa repede jurnalul meu ciudat

Si eu ma bucur mult ca m-am hotarat sa cer ajutorul vostru, mai ales pentru ca cei care ma inconjoara considera ca exagerez cand incerc sa evit cine stie ce porcarie plina de E-uri, sau fac glume pt ca incerc sa evit cola si alte sucuri, si nici cei din familie nu ma sustin deloc, din contra, cumpara tot ce e mai rau si mai ispititor.. pt MINE!!:-| (adica imi cumpara mie ciocolata si croissante, desi cu 1 zi in urma le spun ca vreau sa nu mai mananc dulciuri )

Am incercat sa citesc cat mai multe pe site-ul acesta, dar cred ca mi-au scapat paginile trimise de tine (multumesc pt sugestii!!!), mi-a placut foarte mult jurnalul DrIulia, dar mi-a luat 3 zile sa citesc tot si chiar nu cred ca am cum sa fac asta cu toata lumea de aici, asa ca am deschis acest jurnal, in speranta ca voi primi ceva idei de la fete care au trecut printr-o situatie asemanatoare si sunt dispuse sa ma ajute cu niste sfaturi

Multumesc mult pentru timpul acordat si pentru sustinere!!

Iti doresc o zi buna si sper sa ma tin de treaba ca sa fie mandre toate fetele care ma viziteaza
Acest membru apreciaza mesajul lui angieee:
Ema55 (12 mar 2013)