View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 19 ian 2015, 11:33:17
estera1990's Avatar
estera1990 estera1990 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 mai 2013
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 33
Date: 164cm, 58kg
Mesaje: 117
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 40 ori in 30 mesaje
Implicit re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990

Buna, in nici un caz nu ma supar Am recunoscut si eu ca am tendinta sa mananc foarte putin la dieta si incerc tot timpul sa maresc portiile. De foame,nu mi-e foame,dar totusi nu reusesc sa am cele 2 gustari pe zi cum am vazut la celalalte fete in meniu. Promit ca o sa am o gustare, cel putin, in meniu de acum incolo. Logic,ai dreptate, multumesc de atentionare La ciorba nu am ocolit carnea,dar nu avea ca am avut un spate de la mama si am luat putina carne de pe el,nu m-am exprimat eu corect. Cu miscarea stau cam prost pentru ca am fost sedentara tot timpul + problemele la genunchi (nu ma lasa sa fac orice fel de miscare) e mai simplu sa ma sustrag,dar de aprox o luna fac pe bicicleta cca 5min. stiu ca pare putin,dar eu sunt praf de obosita si e un efort important pentru mine, incerc sa maresc progresiv. Am alergat, o data,vreo 100m si cand m-am oprit am lesinat (am alergat pentru ca ploua si vroiam sa ajung repede la un magazin) si atunci am inteles ca trebuie luat incet,daca atat pot atat fac,deocamdata. Daca fac abdomene e ok,nu e problema. Nu pot sa zic ca fac multe,dar sunt mai multe decat min pe bicicleta si fac si cu greutati de 1kg pentru brate,spate,piept. Le alternez pe zile exercitiile, dar cel mai des fac bicicleta.
estera1990, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1762 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1245 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]