Subiect: Jurnal Craiasa
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 05 iul 2010, 17:22:33
craiasa's Avatar
craiasa craiasa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 52
Dieta: personalizata,fara dulciuri,grasimi,paine si fara sedentarism
Date: 168cm, 56.5kg
Mesaje: 36
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Craiasa

dieta mea este urmatoarea:

mic dejun :
- 1 oua fierte sau
- cereale fitness cu 150 ml lapte degresat sau
- 2 oua omleta cu o l-ta ulei masline

pranz
-4 buc.micute de piept de pui facute in teflon cu un pic de ulei masline sau
- 2 bucati mare file peste la fel in teflon cu ulei de masline sau
- 1/2 cana orez brun fiert la carwe adaug dupa scurgere o conserva ton si zeama de la 1/2 lamaie
gustare
- 2 fructe la alegere sau un iaurt degresat
cina
- 1 salata mare verde cu ton in ulei si zeama lamaie sau
- 3 biscuiti digestivi cu o cana de ceai sau de lapte degresat
- cereale fitness cu lapte ori ceai la alegere
in rest,ffff multre lichide si se pot combina oricare din variante de la mic dejun,pranz,cina prezentate
eu una le combin in functie de ce am in frigider..si apropos,sunt fan ceai verde
Bineinteles ca sunt un fam al cafelei cu 1 ligurita de zahar brun si un pic de lapte degresat,consum regulat 1 si nu rare ori 2 cani pe zi,sau in loc de a doua ceasca imi fac un capucino despre care am auzit ca este mult mai nociv dietelor.....Si mai consum cand nu mananc cine stie ce seminte de dovleac sau floarea soarelui nesarate,sau migdale
Momentan vad ca da roade aceasta dieta la mine, poate si din cauza faptului ca nu am mai ingerat dulciuri,de la care nu aveam nicio retinere, insa acum daca doresc ceva dulce, 1-2 patratele de cioco cu 70 % cacao si gata, mi-am facut poftele,probabil ca si organismul meu era full de dulce,chgiar daca si acuma ma mai uit la ce am in cutia cu minuni din casa, pe care nu o pot elimina caci exista si un sot din fericire !!!!!!!!!!Deci,mult succes celor care vor sa tina pasul cu mine la aceasta dieta,si nu numai !
craiasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1647 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1130 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 614 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de craiasa; 05 iul 2010 at 17:34:45.