View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 07 sep 2009, 13:09:09
marinescu cristina alina's Avatar
marinescu cristina alina marinescu cristina alina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2009
Locaţie: brasov, Romania
Vârsta: 32
Date: 159cm, 48kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: vreau o dieta eficienta

ok...imi place sa mi se spuna cristina.
asa...am renuntat initial la carne si am continuat sa pap lactate si oua datorita faptului ca am lipsa de calciu.
ceea ce e clar pentru mine e ca nu ma pot lasa de branzeturi...de oua am reusit.m-am trezit intr-o dimineata si m-am gandit ce mananc de fapt si mi s-a facut rau. de atunci nu mai pap asa ceva. in schimb cascavalul...nu pot . mai rau de cand amluat vacanta si am stat numai cu fratele meu am inceput sa imi "permit" cate un sandwich cu cascaval. initial nu s-a intamplat nimik, dar de vreo 3 saptamani vad cum ma sunt mai grasa pe zi ce trece si asta cu toate ca nu mai mananc asa ceva.
in general mananc foarte multe fructe si legume.nu mananc mancare gatita de niciun fel pentru ca mama foloseste ulei...nu mult dar io nu vreau sa vad asa ceva in fata ochilor.
vreau sa am 43 kg, exact cate am avut anul trecut....se poate?
marinescu cristina alina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 869 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]