View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 19 sep 2009, 10:17:34
marinescu cristina alina's Avatar
marinescu cristina alina marinescu cristina alina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 aug 2009
Locaţie: brasov, Romania
Vârsta: 32
Date: 159cm, 48kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Spirulina si slabitul

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
salut cristina alina....hai sa-ti spun experienta personala......
liceul l-am inceput cam cu 67 kg....in primul an ma slabit cam 5 kg fara sa stiu .....am slabit treptat pentru ca mergeam pe jos in fiecare zi cam 6 km.....apoi in prima vacanta de vara m-am hotarat sa slabesc....zis si facut....am inceput de pe la 62 kg......dieta mea era infometarea,....daca mancam dimineata nu ma mai puteam stapanii toata ziua si mancaam cat sparta...asa caa nu mancam ninic zile intregi...asa am tinut-o cam 1 luna. cand m-am cantaarit aveam 59 kg.......atunci m-am hotarat si o saptamana adica luni am mancat ...nu mult,.martea iar putin ..putin putin, miercureaa mai putin si de joia pana duminica nu mai mancasem nimic....cand m-am cantarit duminica aveam 51 de kg.....sa-ti spun acum consecintele:
- nu am avut menstruatie cam 6 luni
- am facut ulcer la stomac
- ameteam pe strada
- aveam momente in care imi pierdeam vederea.....DA.....mergeam pe strada si mi se intuneca si cateva minute nu mai vedeam nimic!imi era frica ca orbesc........
- intr-o saptamana am ajuns iar la 57 kg
- vergeturi cu duiumul
- si multe altele
mi-am dat seama de prostia facuta si am facut asa......am inceput liceul iar si faceam
cam asa...
dimineata la 7 mancam ceva...un ochi, sau paine unsa sau lapte,,...orice....
pe la 10 -11 un sandvis sau ceva de la magazin......
pe la 3 cand veneam acasa mancam mancare gatita,orice era dar nu foarte mult....dar mancam cam o farfurie de ciorba si felul 2
si seara pe la 5-6 ceva foarte putin...fructe sau lapte.....
am ajuns cam 2 luni de la 57 la 53.....sanatos si fara probleme cu stomacul si altele

INFOMETAREA NU E SOLUTIA SA SLABESTI!!!!!!!!!!!!!! CHIAR DACA SLABESTI REPEDE NU E SANATOS.....POTI AJUNGE MULT MAI RAU SI KG VIN INAPOI MAI MULTE!!!!!!!!!!!
SPIRULINA E UN SUPLIMENT ALIMENTAR....nu e inlocuitor pentru mancare...ne te lasa atrasa de multele kg pierdute rapid ,......e cea mai mare prostie!!!!!!!!!!1...cel mai bine se slabeste cu grija raportului caloriillor ingerate cu cele consumate,,,,,nu se merita sa-ti strici sanatate apentru cateva kg........slabeste sanatos.....viate e mai mult decat grija kg-lor.........sa nu regreti cand o sa se duca sanatatea

avem multe in comun..cel putin partea cu infometarea si toate cele de mai sus ...nu cred ca ajuta la ceva spirulina...nu mai caut metode rapide de slabit....vreau doar sa vad ce parere aveti si voi, poate chiar aveti experiente neplacute legate de acest supliment...scopul meu e sa gasesc argumente puternice ca sa conving pe cea mai buna prietena a mea sa nu recurga la aceasta metoda...oricum sta ea nemancata cu saptamanile si nu se invata minta deloc...macar sa nu mai ia si astfel de tampenii
marinescu cristina alina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 869 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 19 sep 2009 at 13:42:27.
Răspuns cu citat