Subiect: Jurnal ancutzyka
View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 20 iun 2011, 17:03:25
Irimel's Avatar
Irimel Irimel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 iun 2011
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 36
Dieta: South Beach!
Date: 165cm, 53kg
Mesaje: 15
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ancutzyka

Salut
Si eu sunt noua pe aici
Sa sti ca te inteleg perfect, a fost o perioada din viata mea cand nu mai vroiam sa ies din casa din cauza la cum aratam. Eram rotunjoara ca un butoias si eram atat de disperata incat refuzam sa mananc, beam numai apa si mancam morcovi curatati dar binenteles ca dupa cateva zile eram atat de infometata incat mancam tot ce era in frigiderPun asta in seama faptului ca aveam 15 ani...In fine, sa revenim la tine.Din ce ai notat in jurnalul tau cred ca principala ta problema e ca te infometezi apoi ti se face pofta de tot ce vezi asa-i?am trecut si eu prin asta.
Primul pas este sa te inarmezi cu multa diciplina.Fixeaza-ti orele ca care mananci si nu rontai nimic intre mese.Conteaza foarte mult.Mananca odata la 2-3 ore si asa nu o iti fie foame toata ziua, insa mananca moderat.Sa ai trei mese principale si 2 gustari.Chiar daca vei slabi cateva kilograme pe saptamana e tot mai bine decat nimic.In schimb, daca te infometezi si ti diete drastice, vei pune in scurt timp tot la loc si chiar mai mult.
Si inca ceva, daca nu ii dai corpului tau suficienta mancare, de fapt nu ii dai energie.Daca nu are energie, metabolismul, care este raspunzator pentru arderea grasimilor incetineste considerent.Si apoi stocheaza orice aliment ii dai in corp sub forma de grasime.Deci vei slabi mai greu decat daca vei manca sanatos.
Si inca ceva, sport faci? Jogging, bicicleta, ceva?
Sa sti ca eu mi-am dat foarte mult jos din burta in doua saptamani , timp in care faceam bicicleta sau alergam timp de numai 30 de minute.
Pfui...ti-am facut capul calendar
Iti doresc mult succes, fii perseverentavei reusii.
__________________
You see things; and you say, "Why?" But I dream things that never were; and I say, "Why not?"