View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 18 iul 2011, 08:57:50
Ayla's Avatar
Ayla Ayla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 160cm, 72kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ayla - Lupta continua pentru motivatie

@Roxii E foarte important sa nu sarim peste mese adevarat. Inainte a incep cursurile aveam un program strict in care mancam de 5 ori pe zi din 2 in 2 ore intre 8 si 18 (3 dintre mese erau gustari gen o cafea cu lapte degresat sau ou fiert sau un mar) si asa am reusit sa ma tin de cura si sa slabesc atat de mult. Trebuie sa fac in asa fel incat sa-mi integrez toate mesele in programul asta de acum

@Carmenuta Chiar ca ajuta mult ^.^ Citesc mesajele voastre si ma gandesc chiar nu sunt singura uite aici oameni care au trecut prin asta stiu cat de greu este si totusi reusesc asa ca eu de ce n-as putea

@vio Slabute frumoase si sanatoase pana la capat!

M-am trezit cu asa un chef de munca pentru ceea ce vreau Prima zi din concurs si ma simt foarte optimista. Acum e cam greu ca maine am examen practic oral si scris la cursurile de vara asa ca acum invat dar am de gand sa fac o pauza dupa 3 ore de invat si sa fac vreo 30-45 min sport. Sunt innebunita dupa programul lui Tony Horton si chiar dupa atata invatat sunt sigura ca sportul o sa mi se para o distractie O sa-mi si respect cu strictete orele de mancare si asa o sa-mi fie bine. N-o sa mai las sa ma apuce crizele de foame din cauza carora ajung intotdeauna sa mananc numai prostii. Am observat ca de fiecare data cand m-apuc de sport n-am niciun chef si imi vine sa ma prabusesc pe covor si sa zic gata.. mi-a ajuns dar sincer nu e sentiment mai minunt ca dupa ce termin programul ma simt obosita dar fericita ca am facut ce mi-am promis si plina de optimism. Efortul fizic chiar e cea mai buna arma impotriva depresiei. E ora 10 acum asa ca e timpul pt oul fiert dupa care inapoi la invatat

Mersi mult de tot fetelor pt feedbackul pe care mi-l oferiti Imi subliniază faptul ca tot efortul conteaza si ma face sa ma simt ca si cum am multi oameni care se uita la ce fac peste umarul meu si dau din cap in aprobare cand sunt cuminte Nu mai vreau sa ma mai dezamagesc nici pe mine nici pe nimeni altcineva
__________________
Ayla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2141 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1624 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 850 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]