View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 04 sep 2011, 11:07:06
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal ema5288 - nu mai pot... totul este inutil

Salutare!!!!
Adina are dreptate :incearca sa ai 3 mese principale si 2 gustari pe zi(nici mie nu imi iasa mereu dar macar incerc)!!!
Ai incercat sa iti calculezi kcal cu ajutorul calculatorului nutritional? macar de curioasa sa vezi cate kcal iti iasa intr-o zi!!!trebuie un minim de 1200 kcal ,pt ca in momentul in care stagnezi asa cum ai patit tu acum sa ai de unde sa mai scazi !!!uite aici:Calorii, calculator calorii, calculator nutriţional - Calorii.Slabute.ro
Nu stiu ce dieta ti-as putea recomanda!!!Mai bine te las pe tine sa le studiezi si sa decizi care ti se potriveste!!!
Eu inainte de a ramane insarcinata am tinut dieta Rina ,cu ajutorul careia am dat jos 12 kg in 3 luni!!!
Sportul te ajuta foarte mult ,cel putin eu am vazut rezultate ''mai cu ochiul liber'',ca sa ma exprim asa cand faceam miscare!Nu stiu tu cum gandesti dar eu degeaba vad la cantar daca pe haine si in oglinda nu se vede nimik!
Iti urez multa bafta in a alege dieta potrivita!!!Si nu te lasa de sport pt ca este super bun chiar daca nu se vad rezultate imediate!!!

Duminica placuta!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]