View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 27 nov 2011, 13:00:17
gabidari's Avatar
gabidari gabidari este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 nov 2011
Locaţie: Teheran, Iran
Vârsta: 51
Dieta: dieta Rina
Date: 156cm, 58kg
Mesaje: 158
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: O alta poveste banala.

BunaGabriela,... povestea ta nu e una trista,e doar povestea vietii tale,dar care de azi se poate schimba.....daca lucrezi putin la gindire... nu te-ai nascut pe acest pamint ca sa fi grasa mereu,ai trecut doar prin acesta etapa ca sa inveti o lectie,si odata invatata poti sa mergi mai departe cu exact atitea kg cite iti doresti tu...Ai invatat poate ca tot ce maninci se pune pe tine si ca orice dieta ti, da rezultate doar pt o perioada si apoi le pui la loc,ei bine poate ca acum e timpul sa gindesti altfel,ca orice dieta ti te va duce la rezultatul dorit,si mai mult ca de data asta vei slabi sanatos si asa te vei mentine toata viata..In momentul in care maninci ceva "interzis" sa nu iti para rau ,sa nu te gindesti ca te ingrasa ci din contra gindeste ca corpul tau avea nevoie poate de ceva dulce ,eu una imi spun mereu cind fac asa :MANINC DECI SLABESC!!!SI FUNCTIONEAZA AL NAIBII DE BINE....ti-o spun eu care am fost o grasuta in trecut de 75 de kg, si uite azi ma bucur de o greutate normala...pe care o tin sub control de aproape 8 ani,si asta doar pt ca am renuntat sa mai gindesc negativ despre mine ,despre mincare sau despre corpul meu!!de tot ce ai nevoie e putina ambitie,o vointa de fier si credinta ca poti arata exact asa cum iti doresti!!!MULT SUCCES...noi te sustinem si cu siguranta POTI!!!
gabidari, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1771 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1254 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 480 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]