View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 02 ian 2012, 22:26:01
danielaslim's Avatar
danielaslim danielaslim este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2011
Locaţie: constanta, Romania
Dieta: South Beach
Date: 168cm, 63kg
Mesaje: 991
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 46 ori in 42 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach faza I (etajul 3)

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
pai:MD ou fiert+branzica de vaci
Pranz:pulpa de porc fripta
G2:3 kiwi...nu trebuia dar inca nu eram decisa daca sa apuc de sb...partea proasta e ca am si foarte multe fructe prin casa si na'mie tare greu
Cina:friptura de porc cu mere(merele nu le-am papat...doar carnita)

tu cat ai slabit in prima sapt dar a doua?e
eu am o problema...de obicei o tin ca la carte daca am si cu ce....dar mai mut de 10 zile nu rezist si in a 12 zi maxim dau iama in dulciuri...si pun la loc tot ce am dat jos ...toata vara m-am chinuit cu SB..tineam o sapt,10 zile bine apoi mancam prajituri....imi e frica pe o parte sa ma apuc iar de ea si sa ma trezesc ca pun la loccand intru in faza 2...mai ales ca eu nu am rabdare sa introduc alimetele cum trebuie..pana la urma ce fac?
sper ca ai rabdare sati zic my scared story:
am diabet si in vara ajunsesem sa fac iar insulina...si sa ma ingras...am pus cam in 4 luni 10 kg! si de atunci cand am vazut ca am analizele foarte proaste am zos STOP! si am cautat o dieta pe baza de indici glicemici....si care sami dea rezultate rapide ca sa ma motiveze repede sa raman pe baricade oda
si asa am inceput SB ! a fost cam prin noiembrie...ma apucasem intro sambata si tin minte si meniul din acea zi(inca mai faceam insulina)
md:mozzarella,rosi,castraveti.masline
g: 2 pumni alune de pamant
pz:ciuperci cu cascaval
cn:fasole verde si o cana de lapte,si o portocala(avusesem glicemia 50)
de cand tin sb...miam dezvoltat gusturile muult mai mult.....acum mananc mozzarella...ceea ce nu puteam suporta niciodata! dar si fructe precum kiwi,avocado,mango si multe alte chesti....
si asa am slabit 5 aporape 6 kg deci SB merita!
__________________
Ma asteapta costumul de baiee!!!
Jurnalul meu drag0897.html#post894412
Noi nu facem abateri!!!10918.html#post897315
Răspuns cu citat