View Single Post
  #7 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 19:13:11
claudiam's Avatar
claudiam claudiam este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 sep 2009
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 49
Dieta: dukan
Date: 165cm, 87.5kg
Mesaje: 300
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de zagreen Vezi mesajul
Buna fetelor, nu inteleg de ce acest regim are atat de putini adepti. Din cate am inteles este un regim care intradevar are rezultate. Este greu de urmat?
Buna,
nu stiu de ce sunt putini adepti.
Eu tin dieta din 27.01.2012, mi se potriveste, nu am probleme cu constipatia, beau ceai verde 1-2 cani pe zi, taratele de ovaz 2 linguri+1 lingura tarate grau, sunt o persoana foarte pofticioasa - vin dupa o sarcina din care am ramas cu 20 kg peste si cu o mandrete de baiat- cand am vazut ca slabesc mancand atat nu mi-a venit sa cred.
Cum m-am apucat de Dukan, am facut comanda pe net la cartea cu dieta si cartea cu cele 350 retete, 52 lei cu transport cu tot, mi-am facut in fiecare zi ceva bun si am slabit.
Sunt momente in care ma mai lasa nervii dar mananc branzica dietetica cu scortisoara si indulcitor si-mi mai revin.
O recomand din toata inima cu mentiunea ca fiecare trebuie sa se documenteze si sa respecte principiile dietei. Trebuie inteles ca ai o multime de alimente din care poti manca nelimitat si sa nu te mai tenteze cele interzise. Succes tuturor!!!!
__________________
Jurnal Claudia2010

Ultima dată editat de claudiam; 23 feb 2012 at 19:24:50.