View Single Post
  #70 (permalink)  
Vechi 25 aug 2010, 10:44:54
blonditza's Avatar
blonditza blonditza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2010
Locaţie: Baia Mare, Romania
Vârsta: 35
Dieta: inca ma gandesc
Date: 160cm, 55kg
Mesaje: 85
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mai am ultimele 5 kilograme

nicoleta, vroiam sa iti spun ca la 162 cm ai tai, 50 de kilograme sunt absolut perfecte, nu ar fi bine sa scazu sub 18,5 IMC
eu am o prietena care are 51 de kg la 160 cm si arata supeeeeer bine insa ea vrea sa mai slabeasca 3 kg...fiind prietena ei, mi-am exprimat parerea insa eu o sustin, daca ea doreste sa vada cum o sa arete la 48 kg, foarte bine.Mai bine mai slabuta...ca de luat in greutate e mai usor decat mai grasuta si de slabit mai greu.
La mine in familie am discutii aprinse pe seama siluetei mele, toti ma cicalec sa incetez cu slabitul fiindca arat foarte bine, insa si mie mi s-au aprins licuricii si vreau sa vad cum voi arata la 50, chiar daca acuma sunt mai slaba fata de inainte sa raman insarcinata, nu la kg ma refer, am cu 1kg in plus fata de atunci insa am slabit intr-o alta forma, doar la burtica sunt mai grasuta....nu puteam ramane subta....ca doar am avut un bebe mare de 4100 kg si pielea s-a cam intins...da na,sper ca cu exercitii voi reusii sa mai scad in cm si in kg
blonditza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1673 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1156 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 640 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]