View Single Post
  #700 (permalink)  
Vechi 13 apr 2012, 00:11:58
Chriselle's Avatar
Chriselle Chriselle este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul


4000, Chris?Crezi?Si sa nu imi psui ca Pastele nostru nu il petreci?Sau esti catolica? Sper sa nu te supere intrebarea, desi nu ar avea de ce:d
Sa stii ca asa m-am gandit si eu, pe de-o parte e mai bine ca lucrez, o sa reusesc sa fiu cumpatataDar pe de alta parte...gandul meu la parinti,acasa, la iubi...

Stai tu linistita, va veni si timpul cand vei lucra...Nu iti pierde speranta, nu stii cand sare iepurele...
Nu stiu, nu am stat sa cantaresc da nu m-as mira. Gandeste-te numai cate calorii are cozonacul. Cred ca in jur de 500.... Si eu daca mancam 4 felii de cozonac .... Cred ca o felie are 100 de grame ca stii cat cantareste cozonacul. Deci 2000 de calorii numai din cozonac Nu ma pune sa imi marturisesc toate pacatele te rog
Nu sunt catolica, desi imi place de ei. Norvegienii sunt luterani si ei au avut pastele weekendul trecut. Si iti dai seama ca asa a avut sotul zilele libere, de Pastele lor. Ei, si noi nefiind asa de religiosi nu am tinut mortis sa sarbatorim o data cu romanii. Nu stiu, e mai ciudat cand esti intr-o tara straina si ei sarbatoresc Pastele in alta zi decat tine - cel putin pentru mine este. Adica e senzatia asta ca ei toti se pregatesc de sarbatoare si tu stai si fluieri, te uiti la soare, iar cand ei au terminat cu sarbatorile te gasesti tu sa sarbatoresti
Oricum, e impropriu spus sarbatorit pentru ca nu am fost la biserica la ei sau nu am facut ceva de genul asta. Pur si simplu am mancat bunatati si am avut niste prieteni la noi. Si daca tot veni vorba nici in Ro nu am mai fost la biserica de ceva timp... Nu o zic asta cu mandrie, din contra. Dar, eu vad lucrurile putin diferit. M-as vedea ca o ipocrita daca as merge acolo doar pentru ca toti ceilalti merg, consider ca lucrurile astea trebuie sa fie mult mai adanci, mult mai bine gandite. Imi plac traditiile foarte mult dar atunci cand traditia inlocuieste credinta consider ca te afli acolo degeaba. Nu stiu... cred ca am o viziune asupra vietii putin diferita. Uneori ma intreb cati, din cei care merg la biserica si respecta toate traditiile astea frumoase, se intreaba care este sensul vietii, iar din astia care isi pun intrebarea asta cati reusesc sa isi raspunda?
__________________
De vorba cu Mr. J