View Single Post
  #701 (permalink)  
Vechi 15 mar 2011, 22:26:06
Kali's Avatar
Kali Kali este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2011
Locaţie: Alta, Romania
Vârsta: 47
Date: 170cm, 66kg
Mesaje: 38
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 1)

Citat:
Anterior postat de dayanna Vezi mesajul
De ce nu incerci o zi PP si o zi PL?Poate o sa-ti fie mai usor!!!
Nu cred ca va functiona. De ce zic ca nu va merge: eu de obicei nu mananc dulciuri, paine (decat vreo 2 felii in week-end), prajeli si carne de porc, nu beau bauturi acidulate. Asa ca... trebuie ceva mai dur decat 1 zi PP cu 1 zi PL. Folosesc contraceptive si din aceasta cauza slabesc fff greu. Am facut analize peste analize si medicul mi-a zis ca nu are ce sa faca: ori sterilet, ori ma conformez cu greutatea. Organismul retine f multa apa. Prima dieta tinuta (vreo 2 saptamani de mancare fara sare) si cu pauza de contraceptive am dat jos 7 kg. Sa nu va inchipuiti ca era doar tesut adipos... era APA. Singurul lucru bun la acea dieta a fost ca m-am dezobisnuit sa mananc f sarat. Daca mananc un bol cu chipsuri mi se umfla limba de la sare!
Kali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1829 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1312 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 796 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]