View Single Post
  #7017 (permalink)  
Vechi 23 mar 2013, 18:37:11
michellabfirst's Avatar
michellabfirst michellabfirst este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna seara fetelor


Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
neata
liniste azi in casuta?
e sambata si e frumos afara?
eu termin repede repede de impachetat, mai am o valijioara, pap, trag cu aspiratorul si cu mopul, si fug in oras la o cafea, sa-mi iau la revedere de la oras.
trebuie sa fiu inapoi pana la 5, si acu e aproape 11 la mine
un weekend superb tuturor
Stiu ca nu mai esti p-aici dar sper sa ai un drum bun si sa ajungi cu bine si sanatoasa acasa.Te pup
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
Vroiam sa va zic ca ieri am facut ardei umpluti, si au foat foarte buni

va scriu reteta:
500 g carne tocata de vita
1 ou
8 ciupercute micute
2 cepe,
6 ardei grasi divers colorati
o cutie rosii maruntite
sare, piper, patrunjel si cimbru dupa gust
o lingura ulei de masline

am taiat o ceapa, am pus-o la calit in putin UM
am taiat capace la ardei, curatat de seminte, nervuri
capacele de la ardei si unul din ardei i-am taiat feliute si le-am aruncat peste ceapa, la calit.
peste ele am aruncat o cutie de rosii si o cana de apa, si le-am lasat sa fiarba pana s-a facut sos


am amestecat carnea tocata cu un ou, ciupercutele taiate feliute, cu tot cu codite, sare, piper, patrunjel
am umplut ardeii, i-am pus in tava de sticla, am turnat sosul peste ei si i-am dat la cuptorul preincalzit pentru 45 de minute

i-am servit cu iaurt rece......delicios
Par sa fie f buni ardeii tai.Dar ai incercat vreodata sa nu faci acea prajeala?Pui toate crude, le amesteci si umpli.Eu asa fac si ardei si sarmale.Pt ca prajeala nu este buna pt sanatate si apoi nici intr-o dieta chiar daca in MM e permisa.
Citat:
Anterior postat de floricica0vesela Vezi mesajul
Emi, sa stii ca au fost buni ardei, azi i-am terminat.
si au foat usor de facut, ca eu sunt antitalent la retete complicate, cred ca de aia mi-e groaza si sa invat sa coc tarte si chifle si chec-uri, cum faceti voi.
dar ardeii astia in 20 de min au fost din frigider in cuptor

eu am terminat impachetatul, am mancat 2 ardei, am terminat curatenia, v-am mai citit pe voi
acuma fug sa fac dus si merg la plimbare, cat mai e soare si frumo afara, mai am si de trecut pe la supermarket sa-mi iau mancare de drum, iar baie si echiparea de drum. si sa nu uit sa scot bani de bile de pe card altfel aici raman
in 4 ore trebuie sa fiu gata de plecare

nu stiu daca mai apuc sa intru pe la voi, asa ca va urez de pe acum duminica placuta, si o saptamana plina de impliniri.
ne auzim luni sau marti, sa vad cat de obosita ajung acasa
Sa ne auzim cu bine

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
Buna fetelor
Azi am trebaluit toata ziua,curatenie generala,gatit,calcat...facut si sportul,acum ma odihnesc putin si mai tarziu fac un dus,si liber la munca pana luni dimineata,ca maine sunt libera si fata care ma schimba face tot pana ma intorc eu acasa...
Cu meniul revin mai tarziu,ca nu sunt hotarata ce pap la cina...o dupa amiaza placuta!!!
Floricel drum bun sa ai!!!
Sa profiti din plin de ziua ta libera si sa te distrezi la petrecerea de ziua ta.
Ai fost f harnica azi si ai mai facut si sport Sa te odihnesti in seara asta sa fii in forma maine
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui michellabfirst:
azra (23 mar 2013), floricica0vesela (25 mar 2013), lidiuta (24 mar 2013), VentoFreddo (23 mar 2013)