View Single Post
  #7019 (permalink)  
Vechi 23 mar 2013, 21:25:39
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
Buna fetelor
Azi am trebaluit toata ziua,curatenie generala,gatit,calcat...facut si sportul,acum ma odihnesc putin si mai tarziu fac un dus,si liber la munca pana luni dimineata,ca maine sunt libera si fata care ma schimba face tot pana ma intorc eu acasa...
Cu meniul revin mai tarziu,ca nu sunt hotarata ce pap la cina...o dupa amiaza placuta!!!
Floricel drum bun sa ai!!!
Buna,Gabi,iti urez si aici LA MULTI ANI!,draga mea!e azi,nu,sau maine?
ce harnicuta ai fost..
ce frumos ca esti libera atatea zile..o sa te duci la Viki?
Pupici pt amandoua!
Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Buna seara fetelor



Stiu ca nu mai esti p-aici dar sper sa ai un drum bun si sa ajungi cu bine si sanatoasa acasa.Te pup

Par sa fie f buni ardeii tai.Dar ai incercat vreodata sa nu faci acea prajeala?Pui toate crude, le amesteci si umpli.Eu asa fac si ardei si sarmale.Pt ca prajeala nu este buna pt sanatate si apoi nici intr-o dieta chiar daca in MM e permisa.
Sa ne auzim cu bine


Sa profiti din plin de ziua ta libera si sa te distrezi la petrecerea de ziua ta.
Ai fost f harnica azi si ai mai facut si sport Sa te odihnesti in seara asta sa fii in forma maine
Nici eu nu ii fac cu prajeala..tot fiert,sunt f buni.Si eu prajesc f putin sau deloc..prefer uleiul crud in farfuriechiar daca Monty ne da voie ,tot grasimi saturate sunt..uite reteta mea.. Ardei umpluti cu carne si ciuperci alla VentoFreddo

Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Sunt f simplu de facut sarmalute, incearca si ai sa vezi.Eu cred ca ar merge linte, n-are de ce sa nu mearga.Dar daca vrei poti sa faci si fara pt ca se leaga de la ou.Dar tu poti sa incerci cu linte sa vezi ce iese.
F bun pare meniul tau de azi, carnita de iepure trebuie sa fi fost delicioasa.
De care telemea de capra cumperi?
Eu am avut o noapte f proasta.Nu am putut dormi deloc bine.
Am mancat aseara acea salata si pe la 00:30 m-am pus in pat dar pace sa pot adormi.Simteam ca sunt plina, ca-mi vine sa vars.Naspa tare. Era 02:30 si eu nu dormeam.
La 5 m-am trezit si la munca.Am ajuns acasa pe la 12 si la 12:30 m-am bagat in pat si m-am trezit la ora 15.
De mancat pana acum am mancat o mana de ameste de alune de padure si nuci caju.Sa zic vreo 30gr.Asta la 11.Si lz ora 17 o portocala.Bataie de joc!!
In seara asta am programat o friptura de vita.Dar ma uit ca, cam are firisoare de grasime prin ea.Nu stiu daca sa mananc asta sau piept de pui.A luat sotul pt mine si n-a stiu el ce sa ia.E buna dar are firisoare de grasime.Vad eu.
Si mai bag si o salata verde cu castraveti si rosii si gata pe seara asta.
Va urmaresc din umbra
Oare de ce nu ai putut sa dormi,ca ai papat tarziu?eu mananc in fiecare zi asa si nu am nicio problema..e drept ca sunt obisnuita,sunt deja 3 ani ca iau cina tarziu,ora 9-10..

nu mai incerc cu sarmalele,ca am incercat si m-am lecuit..nu e umplutura,ci infasuratulPoi daca imi face mama o oala,congelez cate 6-7 de am tot anul
Nu e abatere portocala aia,se recomanda dimineata dar nu e obligatoriu..Italienii au o zicala despre portocala..:
" In Mattina è d'oro,in pommeriggio d'argento e di sera di piombo.." ( portocala dimineata e de aur,la pranz e de argint si seara de plumb.."..stiu ei ce stiu..
pai si cotletele meu mai au grasime,le mananc oricum,pt ca fripte se topeste grasimea,si ce ramane dau deoparte..
Imi place cum mananci
Telemeaua mea e de la carfur,scrie pe ea chiar asa..telemea maturata de capra,nu-mi amintesc marca,da ma uit cand o sa pap si-ti zic..are f putin zer,eu acasa o scot pe farfurie,o scurg,o bag in frigider si se usuca,cand tai nu curge apa deloc..
si eu tot salata am la cina..
O seara frumoasa,Michelle!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 23 mar 2013 at 21:30:57.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui VentoFreddo:
lidiuta (24 mar 2013)