View Single Post
  #7021 (permalink)  
Vechi 02 ian 2013, 22:07:27
spinny's Avatar
spinny spinny este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 11 nov 2012
Locaţie: giurgiu, Romania
Vârsta: 47
Date: 159cm, 85kg
Mesaje: 39
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XV)

Citat:
Anterior postat de m1rela Vezi mesajul


Da...o bag la dieta si pe ea...este predispusa la ingrasare ,de mica a avut probleme cu greutatea din cauza multelor antibiotice care ii erau precrise.A mai fost si perioada cu operatia de apendicita ,cand a fost scutita 3 luni de la ora de sport. Are perioade in care se ingrasa si nu-i place ...e normal ptr. ca este deja o domnisoara .
Si buba este ca ii plac dulciurile muuult ...
In schimb mi-a promis ca nu mai mananca daca vrea sa slabeasca.Si neaparat sport ...cat de putin acolo tot este bine
Sper sa aiba ambitie.
Din propria mea experienta cu fiica-mea, iti spun ca atunci cand isi va da seama ca trebuie sa slabeasca, o va face singura.
Eu ii spuneam ca este copil si sa manance, dar ea a hotarat ca trebuie sa slabeasca, si a facut-o......dar cu mult sport la ea in camera, dupa net, cu multe fructe si iaurturi. Nu ne lipsesc fructele, desi eu nu le consum pt ca nu imi plac.
A inceput sa isi doreasca sa slabeasca cand era in clasa 8-a si avea aproximativ 73 de kg la 1,75, iar acum este in cls a X-a si are 60 de kg la aceeasi inaltime
Eu ii spun ca este prea slaba......
spinny, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1806 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1289 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]