View Single Post
  #7023 (permalink)  
Vechi 23 mar 2013, 23:08:21
michellabfirst's Avatar
michellabfirst michellabfirst este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 48
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Nici eu nu ii fac cu prajeala..tot fiert,sunt f buni.Si eu prajesc f putin sau deloc..prefer uleiul crud in farfuriechiar daca Monty ne da voie ,tot grasimi saturate sunt..uite reteta mea.. Ardei umpluti cu carne si ciuperci alla VentoFreddo
Oare de ce nu ai putut sa dormi,ca ai papat tarziu?eu mananc in fiecare zi asa si nu am nicio problema..e drept ca sunt obisnuita,sunt deja 3 ani ca iau cina tarziu,ora 9-10..
nu mai incerc cu sarmalele,ca am incercat si m-am lecuit..nu e umplutura,ci infasuratulPoi daca imi face mama o oala,congelez cate 6-7 de am tot anul
Nu e abatere portocala aia,se recomanda dimineata dar nu e obligatoriu..Italienii au o zicala despre portocala..:
" In Mattina è d'oro,in pommeriggio d'argento e di sera di piombo.." ( portocala dimineata e de aur,la pranz e de argint si seara de plumb.."..stiu ei ce stiu..
pai si cotletele meu mai au grasime,le mananc oricum,pt ca fripte se topeste grasimea,si ce ramane dau deoparte..
Imi place cum mananci
Telemeaua mea e de la carfur,scrie pe ea chiar asa..telemea maturata de capra,nu-mi amintesc marca,da ma uit cand o sa pap si-ti zic..are f putin zer,eu acasa o scot pe farfurie,o scurg,o bag in frigider si se usuca,cand tai nu curge apa deloc..
si eu tot salata am la cina..
O seara frumoasa,Michelle!
Am sa incerc poate luni reteta ta ca voi chiar mi-ati facut pofta cu ardeii si sarmalutele voastre.Da' cred ca am sa fac ceva sarmalute cu frunza de varza si 2-3 ardei umpluti.
Eu evit cat pot prajeala pt ca stiu ca nu e buna.Cum zici tu, uleiul crud e mult mai buna.La prajit devine toxic.
Cred ca din cauza faptului ca am mancat tarziu sau pt ca am pus otet.... nu stiu cert e ca nu mi-a fost bine deloc.
E bine daca ai unde sa le congelezi, eu am trei sertare si sunt pline cu legume si peste.Mai congelez din cand in cand daca am spatiu.La noi legumele sunt la putere si am grija sa nu-mi lipseasca.Si din comoditate prefer sa cumpar gata congelate.
Asa am facut si eu cu friptura de vita din seara asta, am dat deoparte ce am vazut grasime.Pana la urma am mancat vita cu legume, brocoli, varza de bruxelles si conopida, toate la abur si am facut nelipsitul meu sos de iaurt cu praf de usturoi si pili.
Ma bucur ca-ti place cum mananc, eu incerc sa ma ghidez dupa experienta voastra.Si apoi imi plac f tare legumele, nu-mi inchipui sa tin un regim gen Dukan pt ca as muri fara legume si fructe.
Sa nu uiti sa-mi zici cum ii zice la branza ta.Eu mi-am luat Roquefort sa mananc la gustare.Cam ce cantitate crezi ca pot manca la gustare?
Mai bantui p-aici.Sau.... Ca sotul s-a apucat de o sticla de vin si cica sa pun fata la culcare
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui michellabfirst:
manumanuela (23 mar 2013), VentoFreddo (23 mar 2013)