View Single Post
  #7028 (permalink)  
Vechi 23 mar 2013, 23:41:37
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Am sa incerc poate luni reteta ta ca voi chiar mi-ati facut pofta cu ardeii si sarmalutele voastre.Da' cred ca am sa fac ceva sarmalute cu frunza de varza si 2-3 ardei umpluti.
Eu evit cat pot prajeala pt ca stiu ca nu e buna.Cum zici tu, uleiul crud e mult mai buna.La prajit devine toxic.
Cred ca din cauza faptului ca am mancat tarziu sau pt ca am pus otet.... nu stiu cert e ca nu mi-a fost bine deloc.
E bine daca ai unde sa le congelezi, eu am trei sertare si sunt pline cu legume si peste.Mai congelez din cand in cand daca am spatiu.La noi legumele sunt la putere si am grija sa nu-mi lipseasca.Si din comoditate prefer sa cumpar gata congelate.
Asa am facut si eu cu friptura de vita din seara asta, am dat deoparte ce am vazut grasime.Pana la urma am mancat vita cu legume, brocoli, varza de bruxelles si conopida, toate la abur si am facut nelipsitul meu sos de iaurt cu praf de usturoi si pili.
Ma bucur ca-ti place cum mananc, eu incerc sa ma ghidez dupa experienta voastra.Si apoi imi plac f tare legumele, nu-mi inchipui sa tin un regim gen Dukan pt ca as muri fara legume si fructe.
Sa nu uiti sa-mi zici cum ii zice la branza ta.Eu mi-am luat Roquefort sa mananc la gustare.Cam ce cantitate crezi ca pot manca la gustare?
Mai bantui p-aici.Sau.... Ca sotul s-a apucat de o sticla de vin si cica sa pun fata la culcare
e tare sotul tau..
sa faci si sa-mi zici si mie daca ti-a placut..cum izceam,poti s apui si ceva linte,nu cred ca i-ar dauna..
Si eu iarna cumpar congelate,anul asta vreu sa-mi pun si eu in gradina sa nu mai cumpar,sa fie bio..eu de obicei cumpar mazare,pastai,broccoli,spanac,si le amestec dupa cum ma taie capul..
Pai imi place cum mananci,ai stil asemanator mie
la branza mea scrie asa pe eticheta:
marca:Five Continents
Telemea de capra maturata peste 45 de zile
ingrediente:lapte pasteurizat de capra,cheag,sare,culturi lactice selectionate.Contine lactoza din lapte.
cal:245/100 gr
Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Nu dorm, la mine e abia 22:30 asa ca... mai am de bantuit
Azi am remarcat ca blugii imi sunt mai largi abia astept sa ma cantaresc luni sa vad ce zice ca ultima oara imi arata cu 300 gr mai mult dar sper sa se fi inselat.
In seara asta am zis pas la Start Walking pt ca am mancat la 19:30 si am zis ca fac cam peste o ora dar am vb cu o verisoara din Fr si a trecut timplul asa ca...
Maine am sa incerc sa fac mai devreme, inainte de cina
Ma duc sa pun zana la culcare si revin
A,e devreme inca..lasa ca recuperezi sportul maine..si daca a terminat sotul sticla,mai faci si acum ceva sport sa stii ca e trecut la "activitati" aici la calculator
sunt sigura ca o sa vezi scadere la cantar si eu luni astept cu teama ziua de cantar..
somn pufos fetei!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat