View Single Post
  #703 (permalink)  
Vechi 24 iun 2010, 13:02:58
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: "Slabute" la 40 de ani

Citat:
Anterior postat de crissa08 Vezi mesajul
Nu iti spun cat se amuza colegii, dar sa sti ca am obs ca sunt antrenata si acasa tot la 2 stau! Ma misc cam la 2 ore!
De 2 seri chiar nu am mai mancat! Am ajuns mai tarziu home, am halit salata an-gros cu ceva proteine in jur de 17-17.30 si inainte sa ies la plimbare nu mi-a mai fost foame, eventual am rontzait 2 foi de varza ca iepurasii..Sunt in faza de abtinereeeeee, pot sa-ti spun ca m-am trezit intr-o noapte si m-am dus la frigider, dar imediat m-am certat si am zis ,,fuga inapoi in pat"! Grea problema dependenta de mancare....
Planuri mi-am facut si eu, visez si eu ca oricare alta, incerc ca pe 4 iulie sa am -1 kg, pt ca apoi imi mai raman 4 sapt pana la ziua mea cand as dori sa am...100! Sa vedem cat de performanta pot fi Dupa aceea mi-am propus sa incetinesc ritmul si chiar sa iau 2 sapt o pauza de mentinere....
Luni merg la endocrinolog, nu m-a vazut de 3 luni!
Pupici
Crissa ,ma bucur ca te-ai putut abtine in noaptea care te-ai dus la frigider .E un lucru mare,inseamna ca poti mai mult.Asteptam rezultate bune de la tine.
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]