View Single Post
  #704 (permalink)  
Vechi 04 mar 2010, 12:27:51
paulla's Avatar
paulla paulla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Personalizata
Date: 171cm, 105.5kg
Mesaje: 611
Aprecieri acordate: 6
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Vreau sa ma micsorez ... de la 120 kg la ...

Pai eu fac miscare pentru ca ... vreau sa ma obisnuiesc din nou cu mine in miscare, am ajuns sa nu pot merge in ritm 1 km, sa nu pot urca scarile pana la etajul 1 unde stau fara sa gafai ca o locomotiva
Nu ma gandesc ca pot sa fac muschi, dar daca ma ajuta un pic la cresterea rezistentei fizice ma declar multumita.
Daca mai scad si cativa cm ma pup singura de drag....
Si daca imi creste moralul cu 2 grade pe ziua respectiva iar asa...
Il fac dimineata pt. ca restul zilei sunt plecata, seara cand ajung acasa ... da-i cu gatit, curatenie, pune masa, scoala masa ... vorbe si acus e ora de somn si sportul nu mai incape neam...
Pare complicat sa respecti atatea reguli, dar cred ca daca intelegi la ce-ti foloseste o sa fie mai simplu.
Faptul ca dimineata iau o lingura mare de seminte dovleac, susan, floarea soarelui, in se trece la lipide?
__________________
Jurnalul Paulei
paulla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2083 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1566 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1567 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]