View Single Post
  #70622 (permalink)  
Vechi 18 apr 2018, 12:41:04
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

Citat:
Anterior postat de orhidee Vezi mesajul

Mari, ai mare dreptate! Si mie mi-e dor de vremurile acelea... s-au dus...
Daca stau bine si ma gandesc am ramas singura dintre fetele care scriam intr-un anume jurnal... Apoi m-am repliat... mi-am facut jurnal propriu si, in acelasi timp, am inceput sa-l frecventez pe al Rozicai... Asa am cunoscut fete noi (noi, pentru mine) care imi plac foarte mult... Rozi a noastra, Corina, Zoe, Michelle, tu... si lista poate continua...
Pe de alta parte, mi-am dat seama ca nu mai am nici pe departe timpul pe pe care-l aveam in 2010... au aparut noi membrii in familie si, mai mult, activitatea mea s-a diversificat foarte, foarte mult... sunt extrem de ocupata si intru rar pe Slabute... uneori doar sa arunc un ochi... si atat... de raportare, ce-i drept, nu uit...
Asta este... vremurile s-au schimbat... noi ne-am schimbat... eu, una, chiar foarte mult... numai pardalnicele astea de kilograme reprezinta o constanta in viata noastra... si de aceea suntem aici...
Eu am de gand sa nu renunt la Slabute chiar daca lipsa timpului ma omoara... Slabutele ma tin in priza... daca as renunta la ele inseamna ca as renunta sa fiu cu ochii pe kilogramele mele si nu-mi permit lucrul asta...
Te imbratisez cu drag, draga mea Mari!
Adevarat si totul se potriveste multora dintre noi!
Eu,in 2010,aveam un sot,doi copii ,o casa! Acum am si trei nepoti.....si alta tara care ma face sa mor de dorul celeilalte! Stiti cum este un dor dureros????Suna aiurea.......dar chiar asa este....ma doare dorul de tara mea si de viata mea din RO!
__________________
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui rozica1965:
Almara1 (20 apr 2018), CASSYopea (19 apr 2018), gaboritza nelly (22 apr 2018), marilo (18 apr 2018), myha (24 apr 2018), orhidee (18 apr 2018), Zoe (18 apr 2018)