View Single Post
  #7078 (permalink)  
Vechi 18 mar 2012, 23:57:36
bzzz's Avatar
bzzz bzzz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Va salut,fetele mele dragi!
Ce faceti?
Eu am ajuns la serviciu, dar nu am stare de spirit deloc.Sunt cu rusii pe cap, ma doare burta, unghiile la fel, sunt bandajata si ma mir cum reusii sa imi inghesui degetele in cizmele astea.....
Aseara am fost in orice fel numai cumpatata nuSi sincera sa fiu..nu regretA fost o seara minunata!Am dansat de am rupt sosetele in talpa, batea inima nebunaPana la 2 am stat, as mai fi stat dar am fost superobosita.Pentru ca am ajuns acasa la 8 jum si imediat am plecat la petrecere.De la 8 jum la 2 a fost suficient, la un moment dat nu prea mai gandeam de oboseala
Asadar am dansat foarte mult pe toate genurile de muzica, mai ales rock.Dar am si mancat.Pentru inceput am mancat cateva sticksuri, alune si 3 bombonele de ciocolata.Apoi am mancat 3 felii de pizza, buuuuna, dementiala!Am mancat apoi un pic de tort, doar un pic pentru ca deja eram plina si nu ma simteam prea bine (m-am dezobisnuit sa mananc atat de mult la o masa).AM baut vin, yuumy, an de an ne da vinul ala bun SI doar putin suc sprite.Doar putinNici azi nu am fost prea conformaDar pentru azi nu mai am scuza si pentru azi cam regret...

Sper doar sa imi revin repede cu degetele pentru a putea face sport, dar nu situ daca sunt pe drumul bun....Nu stiu daca scap curand....

De astazi am inceput sa iau spirulina, sper sa fie bine cu ea, pentru ca eram tare slabita, obosita si plina de carcei.Sa vedem

Am lasat la farmacie 70 de lei.... Antibebe-uri, spirulina, fasa, comprese sterile, oxacilina, neopreol...O gramada de bani....Nu conteaza, bine sa imi fie

Voi ce ziceti?Ce ati facut in aceasta duminica minunata?
Eu am fost la mama soacra, am mancat 4 gogosele Apoi am mers la soare, pe o bancuta, ne-am plimbat un pic, am si dormit pentru tura de noapte si cam atat.Asta mi-a fost ziua

Super......... bine ca te-ai dostrat...si eu sambata seara am fost la ziua unei colege de-a iubitului meu..dar nu a fost distractie atat ce m-am simtit bine ca ne-am jucat biliard..eu nu am mai jucat de prin liceu asa ceva deci macar din punctul asta m-am simtit bine..in rest nu a fost nimic wow.... dar a fost bine ca am iesit putin Insa tu am bucur ca ai dansat..ca te-ai distrat Si dale incolo de kg meriti si tu o zi sa-ti faci de cap Am vazut ca ai probleme cu unghiile de la picioare..sper sa reusesti sa te doctoricesti sa treaca..fa asa cum ti-a spus slabuta..poate scapi de dureri Frumos ca v-ati plimbat astazi..si al noi a fost cald..dar eu din pacate am fost la munca tot weekendul si am pierdut zilele astea calduroase.. sper sa fie la fel de caldsi zilele urmatoare sa simt si eu putina caldurica sa pot iesii si eu la plimbare ...O saptamana minunata...si ai grija de tine...
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]