View Single Post
  #714 (permalink)  
Vechi 19 mar 2015, 10:54:29
corinnef's Avatar
corinnef corinnef este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 04 iul 2011
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Raw vegan
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 1.045
Aprecieri acordate: 9.232
Am fost apreciat(a) de 1.773 ori in 871 mesaje
Implicit Re: Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinnef

Stiti cum aleg eu nuca de cocos ?
Trebuie sa fie plina si mai ales sa nu aiba punctulete negre pe ea, iar la cele trei puncte negre trebuie de asemenea sa fie curata fara pete sau alte minuni . Acum sunt in sezon cele rotunde - au mai multa apa decat cele mai lunguiete , au o culoare maro mai deschis decat celelalte si parca au mai multa grasime - laptele iese mai gras

Avocado il cumpar totdeauna pe cel care nu are punctulete negre , are codita la locul ei si doar daca este tare . Cand ajung acasa pun avocado intr-un bol in care am rosii sau banane si pun bolul la intuneric In cateva zile rosiile au gust super bun , bananele sun coapte iar avocado - un deliciu .
Dupa ce se inmoaie mut avocado in frigider si se mai poate pastra inca aprox o saptamana .
Rosile nu le pun in frigider niciodata . Bananele stau tot afara din frigider sau cand am prea multe care sunt f coapte le curat si le pun in congelator pentru inghetata

Pupici verzi din camara Corinnei

__________________
Vreau sa traiesc sanatos - Jurnal Corinef
corinnef, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1330 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui corinnef:
costina89 (19 mar 2015), Laura (19 mar 2015), lidiuta (19 mar 2015), nicolae68daniela (27 mar 2015), Pasy (01 apr 2015)