View Single Post
  #7167 (permalink)  
Vechi 24 nov 2010, 16:39:28
Gabica's Avatar
Gabica Gabica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 54
Dieta: lacto-vegetariana
Date: 163cm, 67.4kg
Mesaje: 17
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de jasminesimpatica Vezi mesajul
Buna, sunt noua grasuta care vrea sa fie slabuta si as dori sa ma ajutati pe partea de alimentatie. Am 23 de ani, 1,63 cm, 64 kg si as dori sa ajung la 53-55 de kg. Ideea este ca in perioada asta tin post si daca ma puteti ajuta cu ceva retete care sa-mi tina foamea in frau si sa am cele 1000-1100 kcal/zi pentru a da jos cele aprox 10 kg care ma supara.
Astept raspunsurile voastre si imi pare bine ca am ajuns pe acest forum. A si deadlin-ul este pe 25 dec, credeti ca se poate slabi prin dieta si sport. Mentionez ca fac zilnic 30- 60 min de miscare( taebo, aerobic, pilates, zumba...le combin)

Jasmine...nu stiu...nu sunt in masura sa dau sfaturi...dar peste 10 kg...sa le dai jos intr-o luna...hm...
Eu zic sa-ti stabilesti ca target -5 kg...si sa te tii in continuare de sport (pt care te felicit)! Oricum, se vor cunoaste acele "MINUS 5" ! Crede-ma!
Si apoi...pana la Sf.Valentin, sa zicem ...vei da jos si celelalte kg! Trebuie sa ne tinem de treaba pe termen lung. Nu sa dai jos 10 kg intr-o luna (nici nu stiu daca se poate, poate sa bei doar apa) si apoi sa pui 15 kg la loc,de Sarbatori!!! Va fi efectul yo-yo!
Eu sunt fericita si daca vad -0,5kg / saptamana!
Numai bine!