View Single Post
  #7169 (permalink)  
Vechi 24 nov 2010, 17:38:53
danasonrisa's Avatar
danasonrisa danasonrisa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 20 sep 2010
Locaţie: Vaslui, Romania
Vârsta: 43
Dieta: hipocalorica usoara
Date: 158cm, 65.2kg
Mesaje: 2.459
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de IoanaGeorgiana Vezi mesajul
As vrea sa ma inscriu aici si eu sunt noua pe site am un baietel care in 7 dec implineste 6 luni, am ramas cu 12 kg in plus fata de momentul cand am ramas insarcinata, in prima faza m-as multumi sa ajung la 54 de kg , acum am 66 de kg,pe urma as slabi si mai mult, am nascut prin cezariana si va trebui sa o iau incet cu efortul fizic, inca mai alaptez dar f putin dimineata, in rest bebe mananca deja de o luna am trecut la diversificare, fiindca am un lapte f slab si nesatios....dar totusi in dieta mea trebuie sa tin cont si de asta..in mare parte am eliminat painea dulciurile si prajelile exagerate.....de saptamana viitoare vreau sa merg incet si la sala...si sper sa reusesc sa ajung la kilogramele dorite...Ma bucur ca am gasit acest forum...fiindca toti avem nevoie de sustinere..
va pup...
Buna Ioana, in primul rand felicitari pentru baietel, cum il cheama? Lasa ca le vii tu de hac si kg!
Citat:
Anterior postat de maria gabriela Vezi mesajul
buna dana! sunt cam pesimista in ceea ce priveste dieta mea..s-ar putea sa nu fiu chiar intr-o stare jalnica, nu m-am mai cantarit de 2 sapt., dar in oglinda cred ca se vede ca nu mai pap paine, dulciuri (prea multe ), dar nu mai merge sa numar cate calorii pap, pap seara pe la 8....nu mai fac sport...am renuntat intai la alergat, apoi am inlocuit cu start walking, apoi n-am mai facut nimik.....nu prea merge singura...dar de luni mi-a promis iubitul meu ca "se ocupa de mine" si sper sa am mai multa tragere de inima... mancare rea nu prea pap, e tot papa de dieta..da muuuulta.... si motivatie? habar n-am!! poate ma ajuti tu?
JOS DULCIURILE! Vin la tine si iti lipesc pe geam! La ce ora te culci? Ce papi la cina SUS SPORTUL! Stiu ca e greu singura, dar tu ai motivatia ta, fiecare are propria motivatie pt a merge inainte: poate e sanatatea? poate frumusetea? poate privirea placuta a celorlalti? a persoanei iubite? Haine frumoase?
Citat:
Anterior postat de svetlana_cojocaru Vezi mesajul
Salut Slabutelor!!!
Si eu am spus ca e timpul de dat jos ceva kg , am tinut dieta de schimbare a metabolizmului si am slabit pina la 63 kg dar , asa sa primit ca dupa am fost la o zi de nastere unde am mincat mult, ceea ce a adus la plus 3 kg.
Acum incerc sa maninc cel mult 1000 calorii pe zi si timp de 4 zile am ajuns la 64 kg.
Vreau sa merg si cel putin 3 ori la sala si poate pina la Anul Nou ajung la cele 57kg visate.
Buna Svetlana! E prea putin 1000 de calorii, e bine sa papi minim 1000-1200!Tocmai de asta ai mai pus un kg, mananca 1200 de caloriii, 3 mese, 2 gustari, apa 2l...tu ce papi? Cel mai indicat este sa dai maxim 4 kg pe luna, asa se mentin rezultate pe termen lung
Citat:
Anterior postat de jasminesimpatica Vezi mesajul
Buna, sunt noua grasuta care vrea sa fie slabuta si as dori sa ma ajutati pe partea de alimentatie. Am 23 de ani, 1,63 cm, 64 kg si as dori sa ajung la 53-55 de kg. Ideea este ca in perioada asta tin post si daca ma puteti ajuta cu ceva retete care sa-mi tina foamea in frau si sa am cele 1000-1100 kcal/zi pentru a da jos cele aprox 10 kg care ma supara.
Astept raspunsurile voastre si imi pare bine ca am ajuns pe acest forum. A si deadlin-ul este pe 25 dec, credeti ca se poate slabi prin dieta si sport. Mentionez ca fac zilnic 30- 60 min de miscare( taebo, aerobic, pilates, zumba...le combin)
Buna Jasmine! Cam mult in timp scurt Mananca sanatos, fa miscare si ai rabdare!
Citat:
Anterior postat de Crysa Vezi mesajul
Dana,

iti multumesc...cred ca a ajuns la mine deoarece aseara am papat corect
Uraaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
__________________
Jurnal danasonrisa

Ultima dată editat de Slabuta; 25 nov 2010 at 00:33:53.