View Single Post
  #7172 (permalink)  
Vechi 12 sep 2012, 14:50:20
silviadm's Avatar
silviadm silviadm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 35
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna silvia Pai o sa incep iarasi...doar ce, inainte faceam si in fiecare zi si mergeam si la munca. acum ca sunt acasa, iti dai seama ca o sa fac
Doar ca sunt cu usafirii pe cap si ma simt rau. Pentru ca luna august am facut in asa fel sa nu am ciclu. Pentru ca eram cu verii mei la mine si trebuia sa mergem pe ici pe colo. ma fost tot la mare, lac si parcuri pe apa. deci am citit in carticica de la anticonceptionale ca se poate sa faci sa sara o luna asa ca asta am facut. deci acum am ciclu, si nu am mai avut de prin 20 iulie.de aia poate sunt si asa. ca e mai nasol cum am sarit peste o luna.
sport o sa fac imediat ce o sa pot.
Ei, lasa. Bucura-te ca ai de munca. Pe mine m-a lasat acasa, dupa 1 an jumate ce lucram acolo
Zice ca nu mai are de munca ce sa facem... a picat prost momentul dar asta este
In rest, toate bune la tine?
Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Drga mea si voi mi-ati lipsit. Si imi place mult sa vb cu tine Deci ma bucur ca ai scris
Am fost ocupata in mare parte cu mutarea. Si de aceea nu am mai prea intrat. apoi nu am avut net ca a durat un pic pana la bagat aici. Plus ca inainte de asta am fost in vacanta, au fost verii mei la mine 10 zile si am fost plecati mai mereu. seara cand ajungeam, faceam dus, mancare, ordine, stateam cu ei si pe la calc nu am mai apucat.
Da, ai dreptate. Dar vroiam sa ma apuc e sport inca de luni. asa ca sper de maine sa pot face. azi noapte tare rau mi-a fost. aseara inainte sa ma pun in pat, imi venea sa plang de durerea de spate
Plus ca m-au suparat tare musafirii.

Pai iubi mananca ce ii pregatesc eu, cu o pofta de 10 persoane. Are pofta de mancare. parca si cand bea apa iti face pofta. si doar cred ca ai vazut ce slab e
Aseara am facut piure de cartofi, cu salata si carnaciori.
am papat si eu, dar era devreme si am papat combinatia potrivita - carbo + legume. atat.nu am exagerat.

Nu stiu ce sa fac serios, sunt in pana de idei. Ce sa ii pregatesc ca sa nu aiba guste de dieta? sa nu imi zica ca il pun la slabit. ceva sa fie si gustos si sa pot ciuguli si eu pe langa ei.
Azi ma gandeam sa fac un pilaf de orez cu ciupercute si lor sa le fac o bucata de carne eu sa pap doar pilaf cu ceva muraturi
Ca nici sa exagerez in fata lor nu pot ca apoi se iau de mine. acum nu o mai am doar pe mami ci si pe iubi.

Cat despre anticonceptionale, eu iau yaz care se iau fara pauza. sunt 28 pastile. 24 roz, 4 albe. cam intre ziua 2-4 din alea albe iti vine ciclul. in carticica scria ca poti sarii o luna dar nu sa exagerezi, binenteles. oricum, nu mai fac.
Am luat cela 24 roz si cand a trebuit sa trec la cele 4 albe, leam aruncat si am trecut la alt blister, care l-am luat tot. aseara am inceput al 3lea blster, deci am intrat la normal.

Tu, in rest? ce ai mai facut? ceva noutati?
Ca doar de mine am vb
nu ai cuptor? fa carnea la cuptor si da jos pielita dak e de pui dak e de porc curata grasimea cu lingura de pilaf sau fati separat niste ciuperci(depinde cate ai)
revin dupa ....pa pun pe bici jum e ora cu un film in fatza ca s nu adorm pedalandah si tre s pun si eu carne pt iubitu pe la facut avvvvvvvvvvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiiiii i cred ca fac cu legume s pot manca cand ma intorc pwp
__________________
jurnal-silviadm
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1924 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1407 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1666 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]