View Single Post
  #72 (permalink)  
Vechi 28 nov 2010, 23:46:53
MadaTm's Avatar
MadaTm MadaTm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 18 aug 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: dieta hipocalorica, nu foarte restrictiva
Date: 164cm, 50.4kg
Mesaje: 420
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs: La post, dar sanatos!

Citat:
Anterior postat de CrisetenO Vezi mesajul
Wow, Mada, ai stat 5 ceasuri in picioare sambata? Dar ce ai facut atata timp?

Ai avut un pranz foarte interesant vineri: cum merge combinatia de fructe cu cacao si zahar? Inca sunt foarte invidioasa pentru codul tau de la gratar, as vrea sa am peste bun si eu in zona! Aici pestele e rar si nepretuit, cateodata e mai ieftin la restaurant decat in magazine...

Si mie imi place foarte mult iaurtul cand nu e post, si mananc aproape in fiecare zi. Cumpar de la turcul din coltul strazii, care deja ma cunoaste. Nici mie nu-mi place iaurtul cu fructe, nici macar daca il fac eu acasa. Prefer sa mananc iaurtul separat si fructele separate.

Va pup dulce, noapte buna si o saptamana frumoasa! Cu mult drag,
Cristina
Ceau, draga mea!

O sa razi cand iti spun ce am facut de am stat atat timp in picioare
Am cumparat un apartament si il renovam (chestie care dureaza deja de jumatate de an ). Si a trebuit sa stau de pe la ora 15 pana seara la 21 cu ei acolo, sa le dau indicatii - unde sa puna caloriferul ala, unde sa puna nu stiu ce placa de faianta - si tot timpul asta l-am stat in picioare ca in tot apartamentul e un praf de te-ameteste si am cateva scaune acolo dar sunt cu 2cm de praf pe ele si m-am tot invartit de colo-colo - am mai stat eu si pup cand nu mai puteam, de-aia nu mi-am pus 6 ore, dar in principiu cu asta m-am distrat eu sambata. Nici pranzul nu l-am mancat din acelasi motiv, am halit o cina care tinea loc si de pranz .

Uite si azi am sfeclit-o putin cu organizarea meselor, dar am reusit sa o scot la cap si cu caloriile, si cu carbo, si cu sportul. M-am trezit putin inainte de ora 13 si m-am pus direct la pranz, ca era gata (aseara am facut tae bo pana pe la ora 2:30 si de-aia am dormit atat). Sunt multumita insa ca am reusit sa pap cat trebuie si sa fac si sport - am zumbarit mai inainte)

Cristina, de ce nu incerci tu la micul dejun sa adaugi ceva mancarica? Daca nu poti incearca macar sa incepi usor cu jumatate de felie de paine prajita, sau un un biscuite si in timp sa mai adaugi cate ceva. Ca am vazut ca zille astea numai cafea si ceai ai avut dimineata. O saptamana usoara sa ai!

Sa stii ca fructele alea fondue au picat chiar bine, mai ales ca mie nu-mi prea plac, le mananc ca-s musai intr-o dieta sanatoasa. Sa stii ca foarte faine au fost. Si azi am mancat peste (merlucius azi dar nu l-am gasit pe site). Merlucius la cuptor cu legume (ardei, ceapa rosie, rosie, morcovi) + orez. Ciudata treaba cu pestele la tine- dar ei ce mananca? Numai pui si porc? Bine ca gasesti macar ton in conserva - de-ala n-am mancat demult, astept urmatoatea dezlegare. Eu in ultimele zile cu peste am papat pastrav sau cod sau merlucius - eu zic ca trebuie sa existe si la voi acolo.
Răspuns cu citat