View Single Post
  #72 (permalink)  
Vechi 16 sep 2011, 06:18:53
Rori's Avatar
Rori Rori este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: personala,pseudo-vegetariana
Date: 160cm, 43kg
Mesaje: 54
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Re: Inceput de bulimie?! pls HELP!

Citat:
Anterior postat de lorydana Vezi mesajul
Multe fete ti-au dat sfaturi fara sa se uite ca tu esti subponderala cu tit cu alea 10 kg in plus, daca nu ma crezi uite-te aici: Calculator Indice de Masa Corporală - IMC(BMI) - Calorii.Slabute.ro ai imc sub 18, ce ar trebuii tu sa faci e sa te apuci de un sport ca sa iti dezvolti musculatura si sa vizitezi un medic psiholog, ce ai tu nu se rezolva prin diete.
Poti sa ma injuri, sa faci ce vrei tu, eu doat ti-am spus parerea mea si ti-am dat sfatul pe care il cred mai potrivit pentru situatia ta
Buna lorydana,merci oricum pentru mesaj .

Banner-ele cu kg si bmi apar intr-o singura varianta (ultima actualizare) ,la toate mesajele...
Cand am inceput sa postez aveam 57 kg .Sfaturile slabutele au fost binevenite si foarte motivante.actualizarea cu 44.5 kg si bmi-ul de 17,5 a fost facuta dupa ce deja nu mai postam...

Am slabit mancand 3 mese pe zi (fara dulciuri si fast food),cu alergare si masaj anticelulitic profesionist zilnic;nu infometandu-ma.
Fac de un an psihoterapie (pt alte probleme...dar cum problemele de alimentatie erau si ele acolo a trebuit sa lucrez si in sensul asta.) Ma bucur sa pot spune ca am avut norocul sa intalnesc un psiholog extraordinar ...si ca printre altele m-a ajutat fooarte mult in lupta cu bulimia (episoadele de b/p au ajuns de la cateva pe saptamana la ..1 data la 1-2 luni ).

Acum locuiesc singura,la camin...sansele sa am o alimentatie din ce in ce mai dezorganizata au fost maxime dar am reusit sa fac opusul...mananc echilibrat si am o greutate sanatoasa...
ma mai gandesc din cand in cand cu nostalgie la talia de 53 cm si la cele 44 de kg ...dar...cel putin la fata arat mai bine acum...

Am 1,60m si 52 kg adica un BMI de 20.3...as minti sa spun ca nu simt nevoia sa slabesc...dar decat sa tai din calorii prefer sa fac mai mult sport...si o sa ma reapuc de alergat imediat ce ma intorc in tara.
Rori, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1322 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 805 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 548 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat