View Single Post
  #7325 (permalink)  
Vechi 17 ian 2013, 13:39:06
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) - 11

Citat:
Anterior postat de mariana34 Vezi mesajul
Pai, cumnata aia, nu-mi trimitea, dar a fost ziua baiatului ei si noi nu am fost. Oricum, ce nu mi-a placut, ca am fost subiectul serii, eu cu numaratul caloriilor, cu slabitul, , da-n cot ma doare, m-au cunoscut grasuta, si acum le-am ajuns din urma si poate le si depasesc. Important este sa ma simt eu bine, o fac in primul rand pentru mine, pentru sanatatea mea, sa-mi ating scopul si pe urma mare atentie la mentinere.
a,deci a fost exceptie
mai,faci bine ca nu bagi in seama,tu stii ce faci pt tine ca femeie si pt sanatatea ta,eu zic ca mai se vorbeste si din cauza invidiei..
Mie mi-e usor,ca de cand eram copila eram rebela si lumea,atat vecinii cat si familia,sunt invatati cu mine reactia lor ar fi..:" ce mai combina Emilia de data asta.."si eu ma simt f bine,ca fac intotdeauna ce vreau nu ce vor altii..plus ca e asa bine sa inveti din greselile proprii,si sa nu ai regrete in viata ca nu ai facut aia sau ailalta..pt gura lumii..
Citat:
Anterior postat de mariana34 Vezi mesajul
Ii greu sa te abtii, cunosc sentimentul. In ultima vreme, cand mai vreau ceva, din ce trebuie sa consum cu moderatie, imi zic "gata, nu-mi bat joc de mine, de munca mea, mananc ca sa traiesc, nu traiesc ca sa mananc. "'Sper sa ma tina cat mai mult!!!!!!!!
si eu gandesc asa dar mai am si caderi.oricum,site-ul asta m-a schimbat f mult in bine,acu 3-4 ani ajunsesem la 80 de kile,mancam enorm si credeam ca e normal..aici in primul rand am avut informatie,acum cunosc cum functioneaza diverse ,stiu ce alimente se pot combina sau nu ca sa slabesc..practica ma omoara
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui VentoFreddo:
floricica0vesela (17 ian 2013), incognito (19 ian 2013), lacra81 (17 ian 2013), manumanuela (17 ian 2013), mariana34 (17 ian 2013)