View Single Post
  #739 (permalink)  
Vechi 15 iul 2012, 19:29:20
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal Marilo - o speranta de ajutor

Citat:
Anterior postat de marilo Vezi mesajul
Buna jurnal si fetelor ce-mi veti trece paragul. Aseara tarziu, asteptand sa se termine o masina de spalat rufe a scris un mesaj luuuug pe care l-am pierdut. Tableta aia ma dispera. Nu am mai fost in stare sa-l reiau.Eu nu-s ,,cine face si desface tot anul are ce face;, asa ca acum incerc sa repovestesc ca tot apucai un pic calculatorul.
Promisesem ca va arat ce observatii am facut eu pe mine in ultima saptamana
Am tinu 5 zile de PP fiindca pusesem ceva pe mine
Dupa prima zi , cantarul mi-a aratat cu 1,2 kg mai putin. Deci multa apa zic eu.Dupa a doua 0,4 kg, dupa a treia 0,2 kg ca dupa a patra sa nu mai miste deloc.Deoarece nu avusesem scaun de cand am inceput pp-ul , in cea de a cincea zi am luat masuri si cantarul a mai coborat cu 0,9 kg. Acum am 76,6 kg.
De ieri , m-am hotarat sa tin o cura de trei zile cu pepene rosu. Fiindca imi place tare mult lubenita , sper ca prin cura asta sa impusc trei iepuri odata:
sa ma detoxific, sa mai slabesc poate, si cel mai tare sa mi se ia de atata lubenita si sa nu o mai vreau ceva vreme.
Dupa prima zi cu pepene cantarul a stat nemiscat. Ieri mi-a fost mai usor. Astazi deja parca nu-mi mai vine sa deschid gura sa o mananc. Este deja 16,30 .O sa mai mananc mai tarziu o felie si gata si cea de a doua zi. Mine sunt la serviciu dar am conditii pentru cura Colegii se vor bucura cand ma voi duce cu un lubenitoi mare , asa ca sa ne ajunga la toti( mie de vreo trei ori)
Nu stiu dupa astea trei zile ce mai fac. Probabil , cateva zile de pl. Vedem.
Astazi vad ca este miscarea redusa pe aici dar de maine mergem la serviciu si ......traiasca calculatorul
Va puuup fetelor si pe maine
Felicitari pt scadere!!!!!!!!!!
__________________
Răspuns cu citat