View Single Post
  #752 (permalink)  
Vechi 21 nov 2012, 08:50:42
Puffoasa's Avatar
Puffoasa Puffoasa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 15 ian 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 165cm, 103.8kg
Mesaje: 1.997
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 243 ori in 137 mesaje
Implicit Re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Ionana, treaba cu analizele...nu stiu cum e la Ploiesti, dar si in neamt se platesc, si chiar daca prinzi un bilet gratuit....si vrei sa te programezi, te programeaza la 2-3 luni(ca nu au locuri)si la laborator iti zic sec...aaaaa, numai asta asta asta e moca, restul trebuie platite.
Plus...Alina nu munceste, nu are buletin(asta e principala buba care tre sa o repare) deci nu e asigurata...
Cu menstra am avut si eu probleme marisoare....le-am reglat cu Anticonceptionale luate cam 6-7 ani....acum am mai bine de 6 luni fara, si mi s-a reglat...nu stiu ce sa zic.
E si vina ei k nu mai e asa micuta, tre sa ia decizii, dar si daca sarim din toate directiile pe ea, e posibil sa dea inapoi.

Prin urmare Alinut eu iti propun sa vezi ce faci sa te rezolvi cu buletinul...le luam treptat!

Eu inteleg ce spui tu, DAR ciclu nu are de 2 ani de zile... Si eu am luat anticonceptionale pt menstra pt ca si eu am avut probleme, dupa ce am pierdut prima sarcina s-a reglat de tot.
Asta spun si eu, ca acum nu mai depinde de mama , de tata sau mai stiu eu de cine. Daca ma apuc eu sa insir cate probleme de sanatate am si am avut va speriati... m-am dus singura singurica sa ma operez cu toate ca nu stiam daca ma mai trezesc din anestezie, am pierdut o sarcina si am avut un copil mort in mine 10 zile.. deci iar puteam sa dau ochii peste cap. Ce vreau sa spun e ca toti avem greutati, si cu banii si cu societatea in care traim.. birocratie si tot asa. Dar decat sa ne complacem in situatie mai bine dam din coate! Eu una daca as fi prietena ei as bate-o prima oara si apoi as merge cu ea de mana sa-si rezolve problemele.

Nu vreau sa ma intelegeti gresit, dar ma supara cand vad ca are probleme destul de grave si ea nu se ocupa de ele.
__________________
Jurnal Puffoasa
Daca schimbi calitatea gandirii, vei schimba obligatoriu si calitatea vietii
Puffoasa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2366 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1849 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1333 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui Puffoasa:
emosnecula (21 nov 2012), GCM (21 nov 2012), Kclaudyia (21 nov 2012), WhiteAngel (21 nov 2012)