View Single Post
  #753 (permalink)  
Vechi 21 nov 2012, 08:54:10
Narawen's Avatar
Narawen Narawen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: Jurnal lady alina - vreau un stil de viata sanatos

Citat:
Anterior postat de Puffoasa Vezi mesajul



Eu inteleg ce spui tu, DAR ciclu nu are de 2 ani de zile... Si eu am luat anticonceptionale pt menstra pt ca si eu am avut probleme, dupa ce am pierdut prima sarcina s-a reglat de tot.
Asta spun si eu, ca acum nu mai depinde de mama , de tata sau mai stiu eu de cine. Daca ma apuc eu sa insir cate probleme de sanatate am si am avut va speriati... m-am dus singura singurica sa ma operez cu toate ca nu stiam daca ma mai trezesc din anestezie, am pierdut o sarcina si am avut un copil mort in mine 10 zile.. deci iar puteam sa dau ochii peste cap. Ce vreau sa spun e ca toti avem greutati, si cu banii si cu societatea in care traim.. birocratie si tot asa. Dar decat sa ne complacem in situatie mai bine dam din coate! Eu una daca as fi prietena ei as bate-o prima oara si apoi as merge cu ea de mana sa-si rezolve problemele.

Nu vreau sa ma intelegeti gresit, dar ma supara cand vad ca are probleme destul de grave si ea nu se ocupa de ele.
Puff, esti o femeie puternica. Te admir. Ai tarie de caracter si vei reusi sa faci multe. Bafta.
__________________
Greutate de început 2 - 69 kilograme
Greutate finală dorită - 62 kilograme (31.12.2022)
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]