View Single Post
  #756 (permalink)  
Vechi 19 mar 2011, 18:10:48
Nemo's Avatar
Nemo Nemo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 1)

Citat:
Anterior postat de mihaela sava Vezi mesajul
nemo ,imi poti spune daca am voie in prima zi de dieta sa mananc peste afumat(macrou) si coca cola light?
Da, se poate manca peste afumat, daca te uiti peste meniurile mele, vei vedea destul de des, macrou afumat.
Doar sa reduci sarea in restul preparatelor, deorece macroul afumat e destul de sarat, undeva la 3-4 gr de sare la 100 de grame.
Si e voie si orice fel de suc light.

Citat:
Anterior postat de ana303maria Vezi mesajul
Mihaela, si eu sunt tot in prima zi. Eu azi am mancat piept de pui facut in tigaie de teflon si acum mananc un iaurtel 0% grasime. Eu nu stiu cu taratele alea ce sa fac. Nu am cumparat dar nici nu stau in ele. Luni voi mai cauta, dar si daca le gasesc, nu stiu daca le voi putea inghiti.
Am aruncat o privire pe net, sunt prezente taratele de ovaz in oferte, din pacate nu si in stoc...
Insistat pe la magazinele naturiste sa aduca si facut un mic stoc.

Citat:
Anterior postat de mihaela sava Vezi mesajul
nemo,oare am voie sa i au in timpul acestei diete capsule de concentrat de oted de mere?
Poti sa le iei linistita, si eu mai folosesc ceva produse naturiste in completarea regimului.

Citat:
Anterior postat de mihaela sava Vezi mesajul
fetelor,imi puteti spune si mie care este faza cu taratele de ovaz si semintele de in?am mai vazut pe aici ca unele fete combina semintele de in cu taratele.este permis in faza de atac a dietei?si cate linguri se pot lua pe zi ?
Pentru a preveni problemele de tranzit se poate recurge in lipsa taratelor de ovaz la o combinatie de seminte de in(maxim 10 gr/zi) si tarate de grau(o lingura /zi) sau tarate de psylium (5 gr/zi pentru inceput, se poate creste cu timpul la 8-10 gr)
Avantajul taratelor de ovaz e ca au un gust mai bun si pot fi folosite la prepararea unor lipii care inlocuiesc destul de bine painea (1,5 linguri tarate de ovaz in faza 1, 2 linguri in faza 2 + 1 ou, sau doar albusul + 50 gr branza degresata + condimente sau indulcitor, in functie de cum vreti sa le faceti, dulci sau sarate).
Regimul functioneaza si fara tarate, dar cu ele e mai usor si mai eficient pe termen lung.

Succes, fetele!
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]