View Single Post
  #763 (permalink)  
Vechi 23 iun 2015, 22:44:27
CCristina D's Avatar
CCristina D CCristina D este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2012
Locaţie: Sighisoara, Romania
Vârsta: 36
Dieta: RINA...the end
Date: 165cm, 74.6kg
Mesaje: 4.034
Aprecieri acordate: 5.220
Am fost apreciat(a) de 3.436 ori in 2.551 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Rina mie mi.a plăcut , Laura...nu simteam parca ca sunt la dieta, mai ales ca eu sunt o mâncăcioasă de fructe si legume.
In mare despre ce e vb...zilnic acelasi md ( fructe-ai voie din 2in2 ore pana la pranz), apoi e impartita in 4 zile :
Ziua 1- proteine
Ziua 2- amidon
Ziua3- carbohidrati ( ai voie patiserie, pizza, ceva dulce, etc)
Ziua 4- vitamine ( fructe si legume,oleaginoase)
Iar ultima zi din luna ar fi doar de apa, dar eu asta nu o tineam, urmam cu ziua care era la rând.
Ar fi bine sa citesti si cartea...acolo e detaliat, ti.am scris asa cat sa.ti faci o idee. Oricum nu ai mult de munca,,la tine puțin sport si se rezolvă.

Deocamdată nu tin 100% corect, încerc sa renunt la zahar, dulce, pâine...ma limitez la 1-2 felii maxim/zi, dimi mănânc doar fructe, sport nu am reusit sa fac decât plimbările pe afara cu bebe...incerc sa mă reeduc puțin ca am luat.o rau pe arătură si sa vad cum merge treaba si apoi sa mă apuc strict de eabdc alta rezolvare nu e.

Va pup, sa cresteti mari!!
__________________
Jurnal Criss C
CCristina D, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
CCristina D, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2230 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1713 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]