View Single Post
  #7681 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 15:15:29
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Veronica2012 Vezi mesajul
Draga mea, ce sa fac...as zice ca binisor. Nu stiu exact cu greutatea cum mai stau, pentru ca m-am cantarit aiurea, dupa-amiaza pe la ai mei...si nu stiu cat de corect e, cert e ca aveam cam cu 1 kg jumate mai putin, dar am stagnat. Si azi m-am decis sa fac o zi de legume si fructe fara pic de paine sau carne, sa vad macar cateva grame ca se mai duc. Imi e greu cu iesit in oras, cu desertul pe care si-l comanda cei de langa mine. In week-end am gustat o jumatate de felie de tort buuuun (facut de sora mea) si cealalta jumatate am dat-o deoparte dinainte sa apuc sa gust, mi s-a parut o metoda buna sa zic "atat" din start. In general ziua nu sunt tentata sa mananc prea mult caci sunt la munca dar seara...e alta poveste. Inca nu mananc nimic dimineata dar nici seara nu mai mananc ce mancam si cantitea pe care o mancam . Inca sunt la munca sper sa nu ma apuce foamea pe acasa prea tare cu fructele si legumele mele si sa cedez
Treci exact prin ce trec eu.....La serviciu de obicei si mie imi e bine, respect meniul cu strictete.Cand ajung acasa e prapad.Si avand in vedere ca ajung la o ora destul de tarzie nu e prea bine.Putine sunt zilele in care reusesc sa nu mai mananac nimic cand ajung.Aseara spre exemplu,m-am tinut de meniu,nu am mai mancat nimic,am facut si sport dar tot mai am scapari....Mai ales azi cand am tot incercat sa nu fumez...Alimente prea nesanatoase nu am mancat, am mancat prea mult,asta e...Si sunt sigura ca o data ce am dat cu bata in balta, asa o sa continui pana seara... Si programul nostru e de vina....
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]