View Single Post
  #772 (permalink)  
Vechi 23 aug 2011, 10:33:38
bathsheba20's Avatar
bathsheba20 bathsheba20 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul


Mda e drept k e frustrant...nici eu nu as vrea sa fiu bat...dar mi-ar placea sa am un metabolism super fain si sa nu fie nevoie sa fiu atenta mereu....sa compensez cumva prostiile comise samd...dar am stat eu asa si am reflectat...mda e destul de aiurea sa fi mereu atent la ce mananci...e naspa k mai mult de o saptamana de pauza de la sport nu imi pot permite(decat dak mananc putin si nu vreau)...dar am acceptat faptul k eu nu voi fi niciodata k acele fete norocoase ce au o greutate ok si mananca ce vor cand vor...si am zis k merita toate eforturile pt k ma simt fantastic slabutza...si ma simt fantastic 24/24...o portie de cartofi prajiti cu carniciori...o punga de chipsuri...juma de kg de praji...sau alte tampenii ma vor face happy cat?juma de ora?poate nici atat...prefer sa ma hranesc cu privirile pline de invidie ale dusmancelor cand ma vad imbracata cu o rochie scurta,mulata in care arat fabulos...sau cu senzatia aia super faina cand intri intr-un magazin si stii k poti proba tot magazinul pt k akm incapi in orice hainutza...cu imaginea mea din oglinda care e atat de mik si simpatica si nu mai se umple oglinda cu mineapoi sunt comentariile...comentariile celor ce atunci cand slabeam ma priveau si le citeai in ochi expresia aia...hai las k te ingrasi tu dupa ce termini dieta...iar akm se minuneaza cum de oi fi reusit sa slabesc si sa raman asa...pt toate astea si pt multe alte lucruri marunte a meritat sa renunt la vechile mele obiceiuri
cand citesc ce scrii aici parca ma citesc pe mine acum un an...doamne cat de bine ma puteam simti!!era minunat sa pot intra in magazin,sa probez orice..sa imi vina hainele surioarei mele,aveam garderoba dubla asa....era super sa vezi socul de pe fata tuturor cand m-au vazut dupa o perioada de vreo 3 luni...nu m-au recunoscut multi...plus ca era minunat ca am slabit si prins port si tot imis puneau ca eu mai mult de 55 de kg nu ...dar eu nu ajunsesem inva la greutatea aia..deci imagineaza-ti ce bine ma simtieam...bine..si acum cand se uita unii la mine imi spun ca mai mult de 65 nu am..ceea ce iarasi e bine)bine ca nu par de o tona,cat amoricum..merg bine cu dieta...aseara am papat cateva bezele..iarasi este ziua unei prietene si deh..sampanie,vin ,bezele ...dar nu regret...se termina si luna asta august cu 100 de prieteni nascuti in eaoricum..mi-am vazut de treaba in rest
deci...voi continua si eu sa slabesc..si apoi ma voi mentine si eu..ca am trecut si prina sta...cum mi-a fost ok acum sa revin la "dieta"...asa poate o sa imi vina natural sa ma si mentin..pt ca stiu cum e sa te ingrasi la loc...

Pupici!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]