Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #771 (permalink)  
Vechi 17 aug 2011, 11:59:16
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de bathsheba20 Vezi mesajul
Stiu ca ai dreptate,si stii ce e ciudat..daca imi spuneai vara trecuta ca eu o sa incep din nou sa mananc prostii nu te credeam,ba mai mult ma si suparam pe tine..dar iata ca am facut prostia...langa slabute voi sta cu siguranta de acum..poate nu chiar zilnic(desi incerc),dar cat voi putea de des..pt ca simt parca cum ma ajuta...chiar si cand mais criu 2-3 cuvinte aici..si cand mai scriu ca am facut aia si aia...ceea ce inseamna ca eu constientizez ca nu e bine si ca nu voi mai face..la mine a fost si brusc asa..imediat ce a venit Craciunul am inceput sa-mi "bat joc" de dieta...si iata ca nu mi-a fost bine...oricum anul asta stiu ca voi ajunge la cele 55..pai ma uitam acum cand am ajuns acasa la 2 prietene...dupa ce ca erau slabe amandoua..acum au slabit si mai mult..ceea ce e si mai frustrant e ca ele nu au vrut..s-a intamplat pur si simplu..si in extrema cealalta suntem noi,fete care ne chinuim sa ajungem la o anumita greutate si apoi tre sa ai grija sa te si mentii...dar nu ma mai oboseste gandula sta atat de tare..sunt conmstienta ca sunt metabolisme si metabolisme...ma intreba o colega saptamana trecuta daca nu vreau sa fac schimb de corpuri cu ea ea fiind una din fetele alea foarte slabe si fara sanse sa se ingrase..si mi-am dat seama ca mie CHIAR nu mi-ar placea sa fiu asa..pai eu mai am sanse sa slabesc..dar ele sa ramana genul bat tot timpul..aiurea...mie nici nu-mi plac femeile foooarte slabute...so..nu-mi ramane decat sa dau jos ce am pus la loc..si inca un pic si gata,devin o diva
Multumesc pentru vizite sweety conteaza pt mine
Mda e drept k e frustrant...nici eu nu as vrea sa fiu bat...dar mi-ar placea sa am un metabolism super fain si sa nu fie nevoie sa fiu atenta mereu....sa compensez cumva prostiile comise samd...dar am stat eu asa si am reflectat...mda e destul de aiurea sa fi mereu atent la ce mananci...e naspa k mai mult de o saptamana de pauza de la sport nu imi pot permite(decat dak mananc putin si nu vreau)...dar am acceptat faptul k eu nu voi fi niciodata k acele fete norocoase ce au o greutate ok si mananca ce vor cand vor...si am zis k merita toate eforturile pt k ma simt fantastic slabutza...si ma simt fantastic 24/24...o portie de cartofi prajiti cu carniciori...o punga de chipsuri...juma de kg de praji...sau alte tampenii ma vor face happy cat?juma de ora?poate nici atat...prefer sa ma hranesc cu privirile pline de invidie ale dusmancelor cand ma vad imbracata cu o rochie scurta,mulata in care arat fabulos...sau cu senzatia aia super faina cand intri intr-un magazin si stii k poti proba tot magazinul pt k akm incapi in orice hainutza...cu imaginea mea din oglinda care e atat de mik si simpatica si nu mai se umple oglinda cu mineapoi sunt comentariile...comentariile celor ce atunci cand slabeam ma priveau si le citeai in ochi expresia aia...hai las k te ingrasi tu dupa ce termini dieta...iar akm se minuneaza cum de oi fi reusit sa slabesc si sa raman asa...pt toate astea si pt multe alte lucruri marunte a meritat sa renunt la vechile mele obiceiuri
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #772 (permalink)  
Vechi 23 aug 2011, 10:33:38
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul


Mda e drept k e frustrant...nici eu nu as vrea sa fiu bat...dar mi-ar placea sa am un metabolism super fain si sa nu fie nevoie sa fiu atenta mereu....sa compensez cumva prostiile comise samd...dar am stat eu asa si am reflectat...mda e destul de aiurea sa fi mereu atent la ce mananci...e naspa k mai mult de o saptamana de pauza de la sport nu imi pot permite(decat dak mananc putin si nu vreau)...dar am acceptat faptul k eu nu voi fi niciodata k acele fete norocoase ce au o greutate ok si mananca ce vor cand vor...si am zis k merita toate eforturile pt k ma simt fantastic slabutza...si ma simt fantastic 24/24...o portie de cartofi prajiti cu carniciori...o punga de chipsuri...juma de kg de praji...sau alte tampenii ma vor face happy cat?juma de ora?poate nici atat...prefer sa ma hranesc cu privirile pline de invidie ale dusmancelor cand ma vad imbracata cu o rochie scurta,mulata in care arat fabulos...sau cu senzatia aia super faina cand intri intr-un magazin si stii k poti proba tot magazinul pt k akm incapi in orice hainutza...cu imaginea mea din oglinda care e atat de mik si simpatica si nu mai se umple oglinda cu mineapoi sunt comentariile...comentariile celor ce atunci cand slabeam ma priveau si le citeai in ochi expresia aia...hai las k te ingrasi tu dupa ce termini dieta...iar akm se minuneaza cum de oi fi reusit sa slabesc si sa raman asa...pt toate astea si pt multe alte lucruri marunte a meritat sa renunt la vechile mele obiceiuri
cand citesc ce scrii aici parca ma citesc pe mine acum un an...doamne cat de bine ma puteam simti!!era minunat sa pot intra in magazin,sa probez orice..sa imi vina hainele surioarei mele,aveam garderoba dubla asa....era super sa vezi socul de pe fata tuturor cand m-au vazut dupa o perioada de vreo 3 luni...nu m-au recunoscut multi...plus ca era minunat ca am slabit si prins port si tot imis puneau ca eu mai mult de 55 de kg nu ...dar eu nu ajunsesem inva la greutatea aia..deci imagineaza-ti ce bine ma simtieam...bine..si acum cand se uita unii la mine imi spun ca mai mult de 65 nu am..ceea ce iarasi e bine)bine ca nu par de o tona,cat amoricum..merg bine cu dieta...aseara am papat cateva bezele..iarasi este ziua unei prietene si deh..sampanie,vin ,bezele ...dar nu regret...se termina si luna asta august cu 100 de prieteni nascuti in eaoricum..mi-am vazut de treaba in rest
deci...voi continua si eu sa slabesc..si apoi ma voi mentine si eu..ca am trecut si prina sta...cum mi-a fost ok acum sa revin la "dieta"...asa poate o sa imi vina natural sa ma si mentin..pt ca stiu cum e sa te ingrasi la loc...

Pupici!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #773 (permalink)  
Vechi 23 aug 2011, 10:42:12
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Mon cheri,

Sunt foarte somnoroasa acum...aseara iar am stat pana foarte tarziu..este ziua de nastere a colegei de apartament..si deh..am inceput sa sarbatorim de azi-noapte...cand am mancat cateva bezele...dupa cum scriam si mai sus...dar asta e..oricum ma simt oarecum impacata pt ca am facut si vreo 40 de minute de pump it up..daca ati auzit de programul ala...am transpirat foarte tare...nu pot sa spun ca imi place ..si nici nu voi mai face de acum incolo..pt ca se bazeaza foarte mult pe topaituri si chestii de genul..iar pt un om care a avut ligamentele complet distruse la ambii genunchi..si care nu a mai putut merge vreo 2 luni cu fiecare in parte nus tiu cat de bine e...si mi-am dat seama pt ca aseara ma durea genunchiul stang ..deci gata cu pump it up...tot billy o sa ramana favoritul meu...acum am reusit IN SFARSIT sa fac si eu rost de el pe CD..pt ca netul meu este jalnic!si nu se incarca nici macar o melodie..daramite 5 filmulete de cate 10 minuteazi a venit fata care imi promisese ca imi trage ea cd'ul cu el si mi l-a dat..abia astept diseara
Mi-e teama atunci cand ma voi duce in concediu acasa ca nu o sa prea am unde sa fac sport...dar niste abdomene,exercitii pt picioare si un dans ceva tot pot sa fac...si de dieta nu-mi fac probleme...mama ma va sustine 100%...deci nu e una din mamele alea care le interzice fetelor sa tina diete si sa aiba tendinta sa le bage la cura de ingrasare cum vin acasa(asta spuna cum..) )
Oricum..am un tonus bun...ma simt happy,multumita cu mine..impacata cu mine..fac ceva pentru mine..din nou..si uitasem cat de bine te poti simti cand faci ceva pt tine,corpul tau,psihicul tau si sufletelul tau
Pupici!!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #774 (permalink)  
Vechi 24 aug 2011, 10:33:59
Alina82's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 42
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Hello sweety!!!
Mda si mie imi spun multi k am 50 si ceva de kgsi cand le spun k am 62 se uita chioras si spun k nu am cum k is prea slabadar ma rog ei au ideile astea pt k sicilieni sunt pitici si nah greu pricep k la 175cm ai mei inaltime 62kg sunt super okpe mine ma intreaba multi cum de nu mi-am pierdut entuziasmul...cum de continui sa fac sport chiar dak sunt slaba...si chestii de genul asta...simpluma gandesc tot timpul la avantajele de a fi slab si la faptul k eu sunt slaba pt k am muncit din greu sa ajung asa nu pt k sunt norocoasa...si cu gandurile astea in cap mai mult de 1-2zile nu ma tine leneak deh mai apare si la mine cate un atac de lene...sau de pofte nebuneeeeeedar trec repedepupicei swetty
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
  #775 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 14:18:25
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul
Hello sweety!!!
Mda si mie imi spun multi k am 50 si ceva de kgsi cand le spun k am 62 se uita chioras si spun k nu am cum k is prea slabadar ma rog ei au ideile astea pt k sicilieni sunt pitici si nah greu pricep k la 175cm ai mei inaltime 62kg sunt super okpe mine ma intreaba multi cum de nu mi-am pierdut entuziasmul...cum de continui sa fac sport chiar dak sunt slaba...si chestii de genul asta...simpluma gandesc tot timpul la avantajele de a fi slab si la faptul k eu sunt slaba pt k am muncit din greu sa ajung asa nu pt k sunt norocoasa...si cu gandurile astea in cap mai mult de 1-2zile nu ma tine leneak deh mai apare si la mine cate un atac de lene...sau de pofte nebuneeeeeedar trec repedepupicei swetty
pai e perfect...daca ai 60 si arati de 50 e mai mult decat bine
ideea ca si eu sunt inalta si de asta pare asa..ca si eu detin 1.72 m...nu e mare diferenta
hai ca ajung si eu iar la mentinere..am asa o pofta de slabit ,de nici nu mai am rabdareoricum ammai dat jos...observ la haine..voi vedea in curand si cat..sper ca am ajuns si eu iar la 69 macar..adica sa trec iar de pragul de 70 si ceva ca imi sta pe creier..apoi o sa mi se para floare la urechece mai sunt?14 kg)))imediat le dau josnu imediat dar mai mult de 3 luni nu ar trebui sa dureze..daca ma tin de treabasi o sa ma tin!asta pana ajung la tergetul meu initial..nu la greutatea la care ajunsesem data trecuta(care nu era f departe ce-i drept )...
Pupici sweety!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #776 (permalink)  
Vechi 25 aug 2011, 14:25:11
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

mon cheri,

Azi ma simt un pic mai in stare sa scriu...ieri am fost atat de bolnavioaraaaa....nu m-am ridicat din pat pana la ora 17:00,cand a venit colega de la munca,pt ca eu nu m-am dus..dureri de rinichi si o raceala groaznica am avut...m-am tratat eu cum am putut ieri..din pacate de mancat nu am mancat decat o salata amarata pe la 6-7,pt ca m-a obligat colega...eu nu simteam nevoia..eu vroiam doar sa dooorm...asa sunt cand sunt racita...
dar hai sa gandim pozitiv...intru in concediuuuuu!! abia astept..maine zbor spre casuta mea draga si ma mai intorc abia peste 9 zile in capitala
de dieta o sa ma tin si acasa pt ca din cate am inteles toata casa e la dieta(mai putin tata)...abia astept sa ma urc pe cantar sa vad ce am mai dat jos...trebuie sa fie o valoare cu 6 in fata neaparat! ca ma supar altfel..si chiar daca nu e ,nu-i problema,o sa ajung eu iar si acolo...it's a matter of time..pt ca vointa amchiaer foarte mare!
cu sportul stau bine..il fac cat pot de des..daca va vine sa credeti si ieri am facut..dar nu cred ca am facut f bine..pt ca mancasem foooarte putin si eram slabita de la raceala..si apoi nu mi-a fost prea bine..nu voi mai repeta greseala...dar nu vroiam sa ratez..pt ca maine nu voi putea face deloc..pt ca voi fi la munca si apoi pe drum..si ajung acasa seara tarziu si numai de sport nu o sa am eu chef...
Pupici!!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #777 (permalink)  
Vechi 09 oct 2011, 10:35:15
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Mon Cheri,

In ultima perioada s-au intamplat destul de multe,am facut destul de multe lucruri etc
Primul lucru de care ma bucur foarte mult este ca m-am mutat(IAR! ) ,este foarte frumos,lucruri noi,intimitate etc...pana acum tot ce imi doream
In rest muncesc mult,iar in weekenduri sunt mai tot timpul plecata.Stiu ca nu am mai intrat de tare mult pe aici,dar vad ca a devenit o obisnuinta pt mine sa fac mici pauze,dupa are sa intru din nou si tot asa..nu o fac voit..dar vad ca se intamplaTotusi sper sa nu fac pauze prea lungi,pt ca nu vreau sa mi se arhiveze jurnalul
Eu sunt bine,sanatoasa...cu dieta sunt la fel ca si cu intratul aici on and off.Nu cred ca am mai pus pe mine de ultima data cand am intrat insa...sper sa ma pot tine totusi de promisiunea facuta surioarei,ca pana la Craciun sa fiu slabuta si draguta

Pupici!!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #778 (permalink)  
Vechi 07 nov 2011, 14:56:17
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Dragul meu,

Iata-ma din nou pe aici...iarasi o absenta tare lunga...nu pot spune ca am fructificat timpul cumva..au avut loc multe schimbari in viata mea...simt ca ma pierd...ca nu mai am sustinere de pe nicaieri..asa ca trebuie sa ma ridic singura pe picioare...sunt putin demoralizata...nu pot spune ca m-am tinut de dieta sau ca am mai facut sport...pt ca nu am facut asta...pot spune cum am spus de fiecare data ca voi incepe din nou...am ajuns la concluzia ca cea mai fericita perioada din viata mea de pana acum a fost perioada in acre ma concentram pe slabit si-mi iesea de minune...totul era ok..toate se aliniasera pentyru mine...acum iarasi simt ca am deraiat...simt ca m-am pierdut pe mine..si nu-mi place..nu-mi place sa am iar parte de privirile acelea pline de compatimire cand vad ca nu mai imi vin hainele de inainte..ca nu ma simt bine cu mine...majoritatea prietenelor mele sunt foarte slabe..asta natural..ele nu stiu ce inseamna sa te lupti cu aceste kilograme in plus...nici nu vor afla vreodata si nici nu le doresc..numai ca iarasi intervine starea aceea de frustrare in care ma simt inferioara lor,doar pt ca sunt mai plinuta...si dupa cum ii spuneam si mamei mele zilele astea..acum ma simt mai rau ca oricand..pentru ca inainte stiam ca nu am incercat niciodata sa slabesc si ma stiam grasa si ata..ins chimb dupa ce ajunsesem aproape la targetul meu..si dupa ce eram foarte fericita cu modul in care arat ,acum sa ajung iarasi la stadiul ala in care ma simt umilita de greutatea mea este mai coplesitor decat inainte...este umilinta maxima..si mai ales pentru faptrul ca STIU ca pot..ca stiu cum arat cand sunt ma slabuta..
astazi m-am apucat usor usor de dieta...imi pusesem in plan sa imi fac astazi un abonament la sala...am o sala foarte aproape de unde stau si pentru Bucuresti este destul de ieftina...sper doar de data asta sa ma tin de treaba.cum am facut cu un an in urma...asa ca sper sa am succes...vreau sa scap iar de obsesia asta ca nu sunt destul de buna...ca nu merit sa mi se intample lucruri bune..ca nu ar avea de ce baietii sa se uite la mine,pt ca deh,sunt grasa si tot asa...

Pupici!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #779 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 10:17:55
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

dragul meu,

O noua zi,o noua lupta..am auzit expresia asta de cateva ori..si de multe ori am simtit ca mi se portiveste...dar e ok pt ca sunt gata de lupta...ieri dupa munca mi-am facut abonament la sala..am si fost la sala,evident si ma simt grozav...ma simt implinita...astazi am de gand sa ma duc din noua si tot asa pana mi se termina abonamentul..si bineinteles ca vreau sa il reinoiesc..am planuri mari cu mine..am hotarat de data asta sa nu-mi mai stabilesc date pana cand vreau sa slabesc...vreau doar sa fie un prces natural..la fel cum mi s-a parut si anul trecut..pana acum sunt ok si impacata cu tot...colega mea de apartament ma sustine si ea cum poate..doar moral...pt ca de altfel ea este foarte slaba...deci nu stie exact cu ce se mananca nici dieta nici salanu e o problema..este foarte dulce si dispusa sa ma ajute daca am nevoie...
am revenit si la dieta evident..sper doar sa fiu constiincioasa si sa-mi iau mancare la munca cu mine in fiecare zi...ca sa nu fiu nevoita sa mananc prostii...partea proasta e ca nu am un cantar,sa vad de unde am plecat...sa contorizez si eu kilogramele date jos..dar nu e bai..o sa ma cantaresc atunci cand ma voi duce acasa si surpriza va fi si mai mare...incepuse deja mai multa lume sa-mi spuna ca m-am ingrasat si nu era ok..bine..am apreciat foarte mult ca mi-au spus...asta inseamna pt mine oameni sinceri,care iti vor binele..pt ca nu o spuneau nicidecum cu un ton rautacios..ci doar ca au observat ca m-am ingrasat fata de cum ma stiau ei pe mine..asa ca am hotarat imediat sa iau taurul de coarnede acum nu trebuie sa ma mai opresc ...trebuie sa invat cumva sa fiu constanta in ceea ce fac..

Pupici!!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #780 (permalink)  
Vechi 10 nov 2011, 10:12:18
bathsheba20's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Dragul meu,

Saptamana asta decurge bine pana acum in ceea ce priveste dieta si sportul.Luni am fost la sala,marti am facut tae bo,miercuri sala..si astazi ma voi duce tot la sala...poate ma apuc sa fac si niste bodybuilding...pentru ca pana acum am facut numai cardio.Ma gandeam sa incep sa fac intai bodybuilding si apoi cardio..am auzit ca e mai eficient asa...sa vedem
Dieta e ok.mananc dimineata,la pranz si seara..din pacate dimineata tot timpul cam mananc carbohidrati..aica tot felul de fulgi etc..numai ca nu stiu ce altceva as putea sa mananc...pt ca nu prea am timp sa stau mult sa mananc..asa ca prefer sa iau ceva repede...dar pranzul si cina sunt tot timpul la orele la care trebuie..si gustarile sunt de obicei un mar sau morcov etc...sunt in grafic cu dieta.
din pacate acum va trebui iar sa invat sa am rabdare sa vad rezultateleDar altceva nu am ce face..asa ca..mergem inainte,si sper ca in materie de kilograme,inapoi


Pupici!!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
corp, dieta, frumoasa, jurnal, kilograme, sala, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Hidratarea corpului -necesarul de apa Adella Alimentatia 20 10 nov 2011 23:37:41
Jurnal Gea - o mamica in devenire Gea Sunt insarcinata 192 24 iul 2011 16:34:38
Jurnal Nyx - Miresica in 2011 Nyx Jurnale slabit mirese 26 05 ian 2011 00:18:45
Jurnal Baston - In cautarea fericirii... baston Arhiva jurnale slabit 10 28 mai 2010 21:00:22
In cautarea EU-lui pierdut (Moniela) moniela Arhiva jurnale slabit 23 21 apr 2010 13:56:37

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole