View Single Post
  #7748 (permalink)  
Vechi 06 apr 2012, 00:59:22
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Deci acum ar trebui sa ma bag eu pe programul asta
Dar imi place si moda - de fapt mor dupa ea si asta e una dintre chestiile care ma motiveaza foarte tare sa slabesc. Sa pot sa port tot felul de rochite, bluzite, fustite si pantaloni evident Ce sa mai zic de pantofi - aia niciodata nu sunt suficienti. Pacat ca nu prea am eu ocazii pentru care sa ma gatesc. Ca parca nu imi vine sa stau o ora sa ma pregatesc doar ca sa ma duc sa cumpar de mancare sau sa fac o plimbare scurta Plus ca in Oslo de obicei ploua cam 5 zile pe saptamana. Iar cand nu ploua ninge. Deci aici e "la moda" sa ai cizme de cauciuc in picioare. Si cu toate ca au aparut cu diverse modele si culori pe ele parca tot nu ma atrag... Inca nu am fost convinsa sa pun asa ceva in picioare
Mie nu imi plac deloc cizmele alea!ooo,Doamne,mereu cand vad fete cu ele, ma intreb daca ar purta si cizmele de cauciuc ale lui tataie, numai ca alea nu au modelMi s epar oribile

Da,si mie tot de-asta imi place modaMa motiveaza,parca.Am inceput si eu sa port rochite, mare lucru,eu,cea care pananu de mult,purta tricouri largi,negre,cu formatii de rockeri si blugi rupti cu tenisiMa simt bine asa cum sunt si stiu ca o sa pot slabi mai mult pentru a imbraca chestii la care nici nu am visat

Spre exemplu,pana acum nu am indraznit sa port pantofi cu platforme,dar nu stiu cum am reusit sa imi cumpar o pereche,singura pe care o am in prezent si o tot port,ma simt bine pe tocurile alea, sunt sigura pe mine si parca ma vad altfelNu stiu de ce, nu pot explica.Dar asa ma simtNu ma pot lauda cu prea multe perechi de pantofi sau cu o garderoba foarte bogata,dar la asta muncesc acum,de cand amm ai slabit,am facut pasiune pentru haintute din simplul motiv ca acum incap in diverse obiecte vestimentare
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]