View Single Post
  #778 (permalink)  
Vechi 07 nov 2011, 14:56:17
bathsheba20's Avatar
bathsheba20 bathsheba20 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba

Dragul meu,

Iata-ma din nou pe aici...iarasi o absenta tare lunga...nu pot spune ca am fructificat timpul cumva..au avut loc multe schimbari in viata mea...simt ca ma pierd...ca nu mai am sustinere de pe nicaieri..asa ca trebuie sa ma ridic singura pe picioare...sunt putin demoralizata...nu pot spune ca m-am tinut de dieta sau ca am mai facut sport...pt ca nu am facut asta...pot spune cum am spus de fiecare data ca voi incepe din nou...am ajuns la concluzia ca cea mai fericita perioada din viata mea de pana acum a fost perioada in acre ma concentram pe slabit si-mi iesea de minune...totul era ok..toate se aliniasera pentyru mine...acum iarasi simt ca am deraiat...simt ca m-am pierdut pe mine..si nu-mi place..nu-mi place sa am iar parte de privirile acelea pline de compatimire cand vad ca nu mai imi vin hainele de inainte..ca nu ma simt bine cu mine...majoritatea prietenelor mele sunt foarte slabe..asta natural..ele nu stiu ce inseamna sa te lupti cu aceste kilograme in plus...nici nu vor afla vreodata si nici nu le doresc..numai ca iarasi intervine starea aceea de frustrare in care ma simt inferioara lor,doar pt ca sunt mai plinuta...si dupa cum ii spuneam si mamei mele zilele astea..acum ma simt mai rau ca oricand..pentru ca inainte stiam ca nu am incercat niciodata sa slabesc si ma stiam grasa si ata..ins chimb dupa ce ajunsesem aproape la targetul meu..si dupa ce eram foarte fericita cu modul in care arat ,acum sa ajung iarasi la stadiul ala in care ma simt umilita de greutatea mea este mai coplesitor decat inainte...este umilinta maxima..si mai ales pentru faptrul ca STIU ca pot..ca stiu cum arat cand sunt ma slabuta..
astazi m-am apucat usor usor de dieta...imi pusesem in plan sa imi fac astazi un abonament la sala...am o sala foarte aproape de unde stau si pentru Bucuresti este destul de ieftina...sper doar de data asta sa ma tin de treaba.cum am facut cu un an in urma...asa ca sper sa am succes...vreau sa scap iar de obsesia asta ca nu sunt destul de buna...ca nu merit sa mi se intample lucruri bune..ca nu ar avea de ce baietii sa se uite la mine,pt ca deh,sunt grasa si tot asa...

Pupici!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]